SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunHaftanın Kitabı - Her Yerde Kan Var

Haftanın Kitabı - Her Yerde Kan Var - Samsun Haberleri

Haftanın kitabında sizlere Ayşe Kulin'in son romanı olan Her Yerde Kan Var adlı romanı tanıtacağız.

+
-
Haftanın Kitabı - Her Yerde Kan Var

Ayşe Kulin'in Her Yerde Kan Var adlı romanı, 1876 yılına götürüyor bizi. Bir darbe ile tahttan indirilen Sultan Abdülaziz'in haledilmesini ve sonrasında öldürülmesini konu alan bu roman, Osmanlı'daki taht kavgalarını ve saray hayatı ile acımasız siyaseti merkeze alıyor. Kulin, romanda pek çok farklı karakteri konuşturarak, olayları kronolojiye uygun bir biçimde anlatıyor. Elbette bir tarihi roman olduğu için de tarihi kaynaklara dayandırılmış bir hikayesi var.

İbn-i Haldun’un çok ilginç bir sözü vardır: “Suyun suya benzemesi gibi geçmiş de geleceğe benzer.” Olaylar, davranışlar, ihtiras, siyaset… Geçmişten süzülüp bugüne de yansıyan bir halde. Serasker Avni Paşa gibiler maalesef bugün de farklı suretlerde varlar.

Çok karakterli yapısı nedeniyle ilk başlarda biraz sıkıcı gibi görünse de sonrasında Kulin’in kıvamını bulan üslubuyla iyi ilerleyen bir roman var ortada.

Öyle ki, bittikten sonra hatta daha okurken bile bazı kişileri merak edip araştırıyorsunuz.

Son olarak şunu diyelim: bazıları için, ellerin dert görmesin Çerkez Hasan…

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Erkeklerde göğüs büyüklüğüne 30 dakikada çözümSAMSUN HABER
Erkeklerde göğüs büyüklüğüne 30 dakikada çözüm
Kemerinde 'mescit' bulunan 7 asırlık köprüSAMSUN HABER
Kemerinde 'mescit' bulunan 7 asırlık köprü
Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSAMSUN HABER
Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık
Serbest piyasada döviz fiyatlarıSAMSUN HABER
Serbest piyasada döviz fiyatları

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandı(Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terör (Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terörSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralıDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorKayserispor'da Bayram Bektaş dönemi Kayserispor'da Bayram Bektaş dönemiErkeklerde göğüs büyüklüğüne 30 dakikada çözüm Erkeklerde göğüs büyüklüğüne 30 dakikada çözüm7 ayda 11.3 milyon dolarlık ihracat 7 ayda 11.3 milyon dolarlık ihracatDenizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor Denizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER