SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerAntalyaAntalya turizmine bayram dopingi

Antalya turizmine bayram dopingi - Antalya Haberleri

Pandemi sürecinde 'yeni normal' dönemde korona virüs önlemleri alarak ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Türkiye'nin turizm başkenti Antalya'daki tesislere Kurban Bayramı tatili için yerli turistin ilgisi arttı. TTGA ile TÜROFED Yönetim Kurulu üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, 'Bayram döneminde iç pazarda yoğun bir hareket bekliyoruz. Şu anda r

+
-
Antalya turizmine bayram dopingi

Pandemi nedeniyle hijyen önlemlerini artırarak ziyaretçi ağırlamaya başlayan Antalya'daki konaklama sektörünü Kurban Bayramı tatilinde özellikle yerli turistin ilgisi sevindirdi. Bu yıl 31 Temmuz'da başlayacak olan Kurban Bayramı tatili için yerli turistler şimdiden harekete geçti. Pandemi sürecinde çoğunluk olarak iç pazar müşterilerini ağırladıklarını aktaran Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı (TTGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Ukrayna pazarının da devreye girerek, oradan da turistlerin geldiğini söyledi.

'Bayram dönemi bizler açısından olumlu bir şekilde geçecek'
Sili, 'Diğer taraftan İngiltere pazarıyla karşılıklı mutabakat sağlandı. İngiltere pazarından da akışlar başladı. Bayram döneminde iç pazarda yoğun bir hareket bekliyoruz. Şua nda rezervasyon başvuruları devam ediyor. Kurban Bayramı döneminde sanıyorum ki vatandaşlarımız, açık olan tesislerimize ciddi bir dolulukla geçirmeleri noktasında talep gösterecek ve gösteriyorlar da zaten. Bayram dönemi bizler açısından olumlu bir şekilde geçecek' dedi.

'Kapasite planlaması yaparken yüzde 70-80'lerin üzerine çıkmıyoruz'
Tesislerle pandemi sürecini de değerlendiren Sili, 'Sosyal alanlar ve misafirlerimizle alakalı tüm tesislerimizde yüzde 70-80'lerin üzerine çıkma gibi bir durumumuz söz konusu olmayacak. Bu da bizim çalışanlarımız açısından ve bize gelen misafirlerimizin sağlığıyla kurallara uyma noktasında son derece önemli. Bizler de tesislerimizde kapasite planlaması yaparken yüzde 70-80'lerin üzerine çıkmıyoruz. Bu şekilde de olması gerekli, bunu da konaklama sektörü özellikle benimsemiş durumda. Bu da hem bizim hem misafirlerimiz için son derece önemli' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
PAÜ'den tarımın geleceğine büyük yatırımEKONOMİ
PAÜ'den tarımın geleceğine büyük yatırım
Okumak için Eskişehir'i tercih edenlere emlakçılardan yardım sözüEKONOMİ
Okumak için Eskişehir'i tercih edenlere emlakçılardan yardım sözü
SunExpress, Almanya'dan Türkiye'nin tatil beldelerine uçuşlarını artırıyorEKONOMİ
SunExpress, Almanya'dan Türkiye'nin tatil beldelerine uçuşlarını artırıyor
Kozmetik ürünleri ihracatının 1 milyar doları aşması bekleniyorEKONOMİ
Kozmetik ürünleri ihracatının 1 milyar doları aşması bekleniyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıSANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreniSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralıŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandıTurkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz Turkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz(Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terör (Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terörDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorDenizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor Denizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER