HaberlerBalıkesirBahadınlı yeni zeytinyağı fabrikasına kavuşuyor.

Bahadınlı yeni zeytinyağı fabrikasına kavuşuyor. - Balıkesir Haberleri

Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, yeni zeytinyağı fabrikası kuruluyor. İlçenin kırsal Bahadınlı Mahallesinde bulunan ve yıllarca köy kooperatifi olarak hizmet veren eski zeytinyağı fabrikası, son model ekolojik sistem zeytinyağı fabrikası olarak hizmete geçecek.

+
-
Bahadınlı yeni zeytinyağı fabrikasına kavuşuyor.

Fabrikanın modernizasyonu için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) yüzde 65 oranında hibe desteği ve KDV muafiyeti alınan işletmenin sahibi Burcu Uygun, işletmenin baştan aşağıya modernize edileceğini söyledi. Yapılacak yatırım ile tesviyesiz olan fabrika bahçesinin kilit beton parke taş ile tesviye edilerek forklift ve büyük ebatlı zeytin kasası sistemi ile çalışmaya uygun hale getirileceğini belirten Burcu Uygun, günlük 140 ton zeytini zeytinyağına dönüştürebilecek kapasiteye sahip olacaklarını söyledi. Tesis bünyesinde stoklanacak zeytinyağları için yaklaşık 150 tonluk krom kap da alınacağı belirten Uygun, 'Üretilecek zeytinyağlarını hem cam hem de teneke ambalajlara koyarak paketleyecek tam otomatik paketleme sistemini de kuracağız' dedi. Yapılan tesisin kurulum ve hibe danışmanlığını yapan Emekli Müdür İsmail Çancı da, 'Kadın girişimciler Avrupa Birliği fonlarından faydalanılması esnasında pozitif olarak ayrıca desteklenmektedir. Kadınların iş gücüne katılımının arttırılması ve iş kurması aşamalarında TKDK 'nın ilimiz için bir avantajdır' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Gürün'de buğday hasadı başladıEKONOMİ
Gürün'de buğday hasadı başladı
İlk hasadı yapılan fasulyenin satış fiyatı üreticisini memnun etmediEKONOMİ
İlk hasadı yapılan fasulyenin satış fiyatı üreticisini memnun etmedi
Bursa'nın ilk ipek fabrikası yeniden hayat buluyorEKONOMİ
Bursa'nın ilk ipek fabrikası yeniden hayat buluyor
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı:EKONOMİ
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı:

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralı Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Samsun hava durumu 5 Ağustos Çarşamba Samsun hava durumu 5 Ağustos ÇarşambaRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Sakin, özgür ve mavi: Yakakent Sakin, özgür ve mavi: Yakakent
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER