HaberlerSamsunOMÜ'nün başarısı tescillendi

OMÜ'nün başarısı tescillendi - Samsun Haberleri

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) 5 ana gösterge ve 45 alt gösterge doğrultusunda, Türkiye'deki 172 üniversitenin 2018 yılı verileri doğrultusunda üniversitelerin genel bir değerlendirilmesinin yapıldığı 'Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu 2019' yayımlandı. Rapora göre Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) başarılı üniversiteler arasında değerlendir

+
-
OMÜ'nün başarısı tescillendi

'Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu 2019'da üniversiteler eğitim ve öğretim, araştırma-geliştirme, proje ve yayın, uluslararasılaşma, bütçe ve finansman ile topluma hizmet ve sosyal sorumluluk ana kategorileri altında gruplanarak değerlendirildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi , hem 'Eğitim ve öğretim' başlığında 'Teknokent veya TTO projelerine katılan öğrenci sayıları' bakımından yapılan sıralamada dördüncü sırada; hem de 'Uluslararasılaşma' başlığında 'Uluslararası değişim programları kapsamında gelen öğrenci sayısı' bakımından beşinci sırada yer aldı.

Sadece ilk beşte yer alan üniversitelerin isimlerinin karşılaştırmalı olarak sunulduğu raporda her üniversiteye ilişkin veriler incelendiğinde OMÜ'nün birçok göstergede üst sıralarda olduğu görülüyor.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 2019 ve şu anki veriler incelendiğinde Üniversitenin performansının çok daha iyi olduğunu vurguladı. Rektör Bilgiç, OMÜ'nün özellikle patent sayılarında, akredite olan eğitim program sayılarında, yayın kalitesinde, yabancı uyruklu öğrenci sayılarında, ulusal ve uluslararası fonlara sunulan araştırma projeleri sayılarında, AR-GE'ye yapılan harcama miktarlarında, yürütülen sosyal sorumluluk projeleri sayılarında ve topluma katkıda artış yaşandığını belirterek 2020 raporunda bunların net şekilde gözükeceğini söyledi.

Son dört yıllık dönemde Üniversitenin gösterdiği gelişmenin sevindirici olduğunu ifade eden Rektör Bilgiç, 'Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından kurumsal akreditasyon değerlendirmesine alınacak ilk 11 üniversite arasında OMÜ'nün yer alması başarılı performansın bir göstergesidir' dedi.


Prof. Dr. Bilgiç, gelişmeye açık alanların iyileştirilmesi için çalışmalara hız verdiklerini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıSAMSUN HABER
Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı
Samsun'da kaza can aldıSAMSUN HABER
Samsun'da kaza can aldı
Garnizon Komutanı Üstün'den şehit ailelerine mektupSAMSUN HABER
Garnizon Komutanı Üstün'den şehit ailelerine mektup
Motosikletle seyir halindeyken öldü!SAMSUN HABER
Motosikletle seyir halindeyken öldü!

EN ÇOK OKUNANLAR

Durağan'da orman yangını yeniden alevlendi Durağan'da orman yangını yeniden alevlendiSamsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıManisalı dağcılar Süphan Dağının zirvesinde bayramı kutladı Manisalı dağcılar Süphan Dağının zirvesinde bayramı kutladı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER