SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerBatmanKorona virüs çilek fiyatlarını aşağı çekti

Korona virüs çilek fiyatlarını aşağı çekti - Batman Haberleri

Batman'ın Sason ilçesinde korona virüs nedeniyle yurt dışına ihracat yapamadıklarını ifade eden çilek üreticileri, ürettikleri çileklerin iç piyasaya fazla geldiğini bu nedenle de fiyatın yüzde 30 kadar düştüğünü belirtti.

+
-
Korona virüs çilek fiyatlarını aşağı çekti

Sason'a bağlı Karameşe köy Tira mezraasında yaklaşık 5 yıldır çilek yetiştiriciliği yaparak geçimini sağlayan Sevad Bayındır, bu yıl ürettikleri çilekleri geçen yılın altında bir fiyata satışa sunmalarına rağmen istekileri satış rekoltesini yakalayamadıklarını söyledi. Bu durumun yurt dışına ihracat yapamadıklarından kaynaklandığını aktaran Bayındır, 'Geçen yıl ürettiğimiz çileklerin büyük bir bölümünü komisyoncular aracılığıyla yurt dışına göndererek satışa sunuyorduk. Bu yıl korona virüs salgını nedeniyle yurt dışına satış yapamadık. Dolayısıyla üretilen çilekler, iç piyasaya fazla olduğundan mecburen fiyatları aşağıya çekmek zorunda kaldık. Bu durum vatandaşları memnun ediyor, ama üreticileri üzüyor. Geçen yıl kilosunu 7 liradan satışa sunduğumuz çilekleri, bu yıl 5 liradan satışa sunuyoruz. Çilek seven vatandaşlarımızın evlerine daha fazla çilek götürmelerini ve çilekleri reçel ve benzeri değişik alternatiflerde de kullanarak daha fazla tüketerek üreticilere yardımcı olmalarını istiyoruz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
PAÜ'den tarımın geleceğine büyük yatırımEKONOMİ
PAÜ'den tarımın geleceğine büyük yatırım
Okumak için Eskişehir'i tercih edenlere emlakçılardan yardım sözüEKONOMİ
Okumak için Eskişehir'i tercih edenlere emlakçılardan yardım sözü
SunExpress, Almanya'dan Türkiye'nin tatil beldelerine uçuşlarını artırıyorEKONOMİ
SunExpress, Almanya'dan Türkiye'nin tatil beldelerine uçuşlarını artırıyor
Kozmetik ürünleri ihracatının 1 milyar doları aşması bekleniyorEKONOMİ
Kozmetik ürünleri ihracatının 1 milyar doları aşması bekleniyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıSANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreniŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandıSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralı(Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terör (Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terörDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorDenizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor Denizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyorTurkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz Turkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER