SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da şehitlerine koştular
< >
HaberlerGÜNDEMYengeç burcu genel özellikleri

Yengeç burcu genel özellikleri

+
-
Yengeç burcu genel özellikleri
Yengeç burcu genel özellikleri

Bu yazımızda duygusal yapıları ile kendilerini gösteren yengeç burcu genel özellikleri hakkında çeşitli bilgileri ele aldık.

Bu yazımızda duygusal yapıları ile kendilerini gösteren yengeç burcu genel özellikleri  hakkında çeşitli bilgileri ele aldık. Yengeç burcu kişisel özellikleri, fiziksel özellikleri, yengeç burcu kadını ve erkeğinin özellikleri, yengeç burcunun olumlu ve olumsuz yönleri gibi pek çok konuyu başlıklar halinde göreceksiniz. İyi okumalar diliyoruz.

Yengeç burcu genel özellikleri  olarak başlıca şunları söyleyebiliriz: Su elementine sahip olan yengeç burcunun niteliği öncü, kardinaldir. Yönetici gezegeni Ay’dır. Rengi beyaz renktir. Uğurlu günü Pazartesi ve Perşembe günleri, uğurlu taşları Akuamarin, Safir, Zümrüt taşları ve Kuvars kristalidir. Uğurlu sayıları ise 2 ve 3 sayılarıdır.

Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri 

Duygusallık : Yengeç burcu insanı aşırı duygusal bir yapıya sahip olduğundan en küçük bir konuda bile aşırı hassasiyet, alınganlık gösterebilir. Bunun en kötü yanı ise kendi kendisine o konu ile ilgili kuruntu yapması ve kendisini fazlasıyla üzmesidir. Kendisi aşırı duygusal olduğu için kendisi gibi herkesin de aynı duygusallığa sahip olmasını bekler. Eğer karşısındaki kişiden beklediği duygusallığı göremez ise ona kızabilir ya da onun kendisini sevmediğini düşünebilir.

İş hayatı : Sorumluluk sahibi insanlardır. Bir işe girdiğinde sorumluluklarını kesinlikle yerine getirir. Bu yönü ile iyi bir çalışma arkadaşıdır. Ayrıca iş hayatında mükemmeliyetçidir. Bir işin en iyi şekilde, tamamen kusursuz biçimde yapıldığından emin olmak ister. Hiçbir ayrıntıyı gözünden kaçırmaz.

Arkadaş ilişkileri : Aşırı duygusal ve hassas olması ve karşısındaki insanların da bunlara sahip olmasını istemesi ya da bunlara çok dikkat etmelerini istemesi onunla olan iletişimi zorlaştırır. Arkadaş çevresinde bu yönü hiç sevilmez. Evet, duygusallığı iyidir, onun temizliğini gösterir. Ama yengeç burcu bunu istemsiz şekilde abarttığı için çevresi ondan uzaklaşabilir.

Kinci : Yengeç burcu genel özellikleri  içinde onun kinci olması da vardır. Kendisine yapılan bir kötülüğü asla unutmaz. Ömür boyu hatırlar. Kendisine kötülük yapmış olan, kendisini kırmış olan kişileri kolay kolay affetmez ama bazı durumlarda duygularına karşı gelemeyip o kişi ile barışır.

Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri 

Yengeç burcunun fiziksel özellikleri içinde soluk ya da beyaz bir tene sahip olması vardır. Genel olarak ortalama bir boya ya da kısa bir boya sahip olurlar. Yüzlerinin şekli yuvarlak ya da ovaldir. Gözleri genelde renkli olur, mavi onlarda en çok görülen renktir. Saçları koyu kumral ya da kahverengidir. Kadınları güzel, erkekleri ise oldukça yakışıklı olur.

Yengeç Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri 

Yengeç burcu genel özellikleri  konusundan bahsediyor isek kadınının ve erkeğinin özelliklerinden de ayrı ayrı bahsetmek gerekir.

Yengeç burcu kadını tam anlamıyla bir aşk insanıdır. İlişkilerinde tutkulu ve cezbedicidir. Fakat aşırı duygusallığı ve hassasiyeti bazen aşk ilişkisinde karşı taraf için büyük bir sorun olabilir. Bu yönünü bastırabildiği zaman harika bir aşk ilişkisi yürütebilir. Gerçekten sevdiği bir insanı kolay kolay bırakmaz, ona güvenir ve bağlarını sıkı tutar. Ama bir kez kalbi kırıldıysa eskisi gibi olmak onun için zor olacaktır.

Yengeç burcu erkeği de tam bir aşk insanıdır. Eğer birisine âşık olmuş ise kendisini o kişiye tamamen bağlı hale getirir. Gözü ondan başkasını görmez olur. Âşık olduğu kişiye olan hayranlığını, saygısını saklayamaz, her an belli eder. Güzel sözler söylemekten çekinmez, birbirinden güzel hediyeler ile âşık olduğu insanı şımartır. Yengeç burcu erkeği evine bağlıdır, sevdiği insanları evinde misafir etmekten çok mutluluk duyar. Duygusallığını çoğu zaman gizlemeye çalışsa da başarısız olur. Duygusal ve hassas bir yapıya sahiptir. Naziktir. Kötü sözler söylememeye, küfür etmemeye, argo kullanmamaya çok dikkat eder.

Yengeç burcunun anlaştığı ve anlaşamadığı burçlar : Boğa, akrep ve başak burçları ile gayet iyi anlaşır, güzel bir arkadaşlık kurabilir. Fakat kova, terazi ve ikizler burçları ile hiç anlaşamaz.

Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri 

Yengeç burcu genel özellikleri  arasında olumlu olan özellikler şunlardır: Yardımsever olması, sabırlı olması, ilişkilerindeki romantik tavırları, yaratıcılığı ve merhametli olması. Tüm bu özellikler onun hem iş arkadaşları arasında, hem arkadaş grubunda hem de gönül ilişkilerinde fazlasıyla sevilip saygı duyulmasını sağlar. Romantik oluşu onu harika bir partner yapar. Sabırlı olması ve yaratıcılığı iş hayatında onu vazgeçilmez kılar. Yardımseverliği ve merhameti, ayrıca da kibarlığı ise onu arkadaş grubunda en sevilen insanlardan biri haline getirir.

Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri 

Yengeç burcunun bazı olumsuz özellikleri de bulunur. Bu olumsuz özellikleri şöyle sıralayabiliriz: Aşırı hassas ve kırılgan olması, rekabeti sevmesi, bazı durumlarda aşırı ciddi bir hale bürünmesi ve dedikodu yapmayı sevmesi. Aşırı hassas ve kırılgan olması onu iş hayatında da, aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde de gerileten bir durumdur. Rekabeti sevmesi, bu özelliğini aşırıya kaçırması ise iş hayatında onu olumsuz etkileyecektir. Aşırı ciddi hali de arkadaşlık ilişkilerinde ve gönül ilişkisinde yanlış anlaşılabilir. Dedikoducu kişiliği insanların bir yerden sonra ona güven duymamasına sebep olacaktır ve insanların kalbini istemeden kırabilir. Dedikodu yapar iken amacı kesinlikle zarar vermek değildir, sadece eğlenceli bir sohbet geçirmektir fakat sonuçları çoğu zaman hem onun için hem de dedikodusunu yaptığı kişi için olumsuz şekilde sonuçlanır.

Yengeç burcu genel özellikleri  bunlardır. Eğer bir yengeç burcu insanı ile ilişki kuracaksanız duygu seline hazırlıklı olun.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER