SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerAnkaraATO yeni normalleşmede Başkent'in turizm potansiyelini harekete geçirmek için ko

ATO yeni normalleşmede Başkent'in turizm potansiyelini harekete geçirmek için ko - Ankara Haberleri

Ankara Ticaret Odası (ATO), tüm dünyayı etkisi altında alan Covid-19 salgını sürecinde yeni normalleşmeyle birlikte Başkent'in tanıtımı ve turizm potansiyelini harekete geçirmek için çalışmalarına hız verdi.

+
-
ATO yeni normalleşmede Başkent'in turizm potansiyelini harekete geçirmek için ko

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi'nin (AKK) Gençlik Parkı içerisinde bulunan merkezinde gerçekleştirdiği toplantıya katılarak, Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen turizm sektörü ve etkilediği diğer sektörler ile Başkent'in turizm potansiyelini harekete geçirmek için yeni normalleşmede yapılacak çalışmaları değerlendirdi. Ankara Kent Konseyi Başkanı ve ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Özcan, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş ve TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada Ankara'nın uzun yıllar sahipsiz kaldığını belirten Baran, 'Ankara'da turist otobüsü görünce duygulanıyorum. Ankara'yı dert edinen çok az kişi var. İnsanlar artık deniz, kum, güneş tatili yerine şehri gezmek, tarihi yerleri gezmek istiyorlar. Artık Ankara'ya günde 50 turist otobüsünün geldiğini, Anıtkabir, Ulus Bölgesi gibi yerleri gezdiklerini görmek istiyorum' dedi.
Toplantıda konuşan AKK Başkanı ve ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz ise, kentin bileşenlerini ayrım gözetmeksizin bir araya getirdiklerin belirterek, 'Adanmışlık olduğu sürece doğru işler ortaya çıkıyor. Partimiz Ankara mottosuyla çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
Toplantıya ayrıca ATO Turizm Geliştirme Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu, Türk Hava Yolları (THY) ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) yetkilileri ile Ankara Kent Konseyi üyeleri de katıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
ING Türkiye ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladıEKONOMİ
ING Türkiye ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları
Limon ihracatında ön izin şartı kaldırıldıEKONOMİ
Limon ihracatında ön izin şartı kaldırıldı
Sosyal mesafe ve bina güvenliği kurallarına uyulmasına yardımcı olan piktogramlaEKONOMİ
Sosyal mesafe ve bina güvenliği kurallarına uyulmasına yardımcı olan piktogramla

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!Samsun'da kaza Samsun'da kaza
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER