SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerHatayEryılmaz: 'İpek böcekçiliği yapmak isteyenlere kapımızı açacağız'

Eryılmaz: 'İpek böcekçiliği yapmak isteyenlere kapımızı açacağız' - Hatay Haberleri

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ipek böcekçiliği yapmak isteyenlere destek vereceklerini söyledi.

+
-
Eryılmaz: 'İpek böcekçiliği yapmak isteyenlere kapımızı açacağız'

Başkan Refik Eryılmaz, ilçeye bağlı Mağaracık Mahallesinde bulunan İpek Evini ziyaret edip, kursiyer kadınlar tarafından yapılan ipek şal, örtü ve çarşafları inceledi.
Eryılmaz, unutulmaya yüz tutmuş bir meslek olan ipek böceği yetiştiriciliğine Samandağ'da devam edildiğini ve yetiştiriciliği yaygınlaştırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. İpek böceği yetiştiriciliğinin, İpek Evinde bulunan emekçi kadınlarca devam ettirildiğini belirten Başkan Eryılmaz, 'Samandağımızda ipek böceği yetiştiriciliği işini yaygınlaştırarak ilçemizde birçok aileye katkı sunmak için belediye olarak her türlü katkıyı sunacağız. Geleneklerimizde var olan ipek böcekçiliği işini yaşatarak gelecek kuşaklara aktarılması ve ilçemizde birçok aileye iş imkanı sağlayarak aile bütçesine katkı sunmasının yanı sıra bu geleneksel değerlerin ilçemizin turizm potansiyeline de katkı sunmasını amaçlıyoruz. İleri ki süreçte bu işi yapmak isteyen tüm vatandaşlarımıza kapımızı açacağız' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Gizemfrit 'TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi' aldıEKONOMİ
Gizemfrit 'TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi' aldı
Bıttım sabununa talep korona virüs sürecinde 5 kat arttıEKONOMİ
Bıttım sabununa talep korona virüs sürecinde 5 kat arttı
Giresun ekotipi ana arının yaygınlaştırılması hedefleniyorEKONOMİ
Giresun ekotipi ana arının yaygınlaştırılması hedefleniyor
Plazalarda ikinci el araç tepkisi: '2018 model bir otomobil şu an sıfırından dahEKONOMİ
Plazalarda ikinci el araç tepkisi: '2018 model bir otomobil şu an sıfırından dah

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanDamat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER