SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerAntalyaElmalı'ya 212 dekar organik elma bahçesi

Elmalı'ya 212 dekar organik elma bahçesi - Antalya Haberleri

Antalya İl Tarım Müdürlüğü, 'Elmalı'da Organik Tarımı Yaygınlaştırma Projesi' kapsamında seçilen pilot mahallede 212 dekar alanda organik tarım üretimine başladı.

+
-
Elmalı'ya 212 dekar organik elma bahçesi

İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Gökhan Karaca, müdürlük olarak kentte birçok yenilikçi projeye imza attıklarını ve ülke tarımının gelişimi için çalıştıklarını belirtti. Karaca, 'Organik tarım, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ve üretimde kimyasal girdi kullanılmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Doğal dengeyi koruyarak hava ve su gibi yaşamsal kaynakların ve doğal hayatın korunmasını amaçlayan bir üretim yöntemi olan organik tarım, tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de uygulama alanı buluyor' dedi.
Bu kapsamda Elmalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kanalıyla yeni bir projeye imza attıklarını kaydeden Karaca, 'Elmalı'da Organik Tarımı Yaygınlaştırma Projesi kapsamında seçilen pilot mahallemizde Meykon A.Ş. firması ile 15 elma üreticisi arasında imzalanan sözleşme ile 212 dekar alanda organik tarım üretimine başladık. Proje kapsamındaki bahçelere Elma iç kurduna karşı feromon tuzaklar uygulamalı olarak gösterildi ve asıldı. Özel sektör işbirliği ile hayata geçen projemiz ile çiftçilerimize alım garantisi verilecek ve tüm üretim giderleri karşılanacak. İl ve ilçe müdürlüğümüz teknik personeli tarafından projeye teknik destek sağlanacak. Projemiz, gıda güvenilirliği, tarım ve sanayi entegrasyonu gibi konularda tarım sektörünün güçlendirilmesine katkı sağlayacak' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Borsa günü düşüşle kapattıEKONOMİ
Borsa günü düşüşle kapattı
Diyarbakır'da 'Tarım ve Kırsal Kalkınmada Örgütlenme' paneliEKONOMİ
Diyarbakır'da 'Tarım ve Kırsal Kalkınmada Örgütlenme' paneli
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları
Emek'e modern kapalı pazar alanıEKONOMİ
Emek'e modern kapalı pazar alanı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor'a Tercüman Transferi Samsunspor'a Tercüman TransferiSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Samsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanSamsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdi Samsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdiSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıKaradeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldı Karadeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldıSamsun'da TIR yangını Samsun'da TIR yangınıSamsun'da fazla yolcu alan minibüslere ceza Samsun'da fazla yolcu alan minibüslere ceza
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER