SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerEdirneTrakya Üniversitesi'nde 'Kriz döneminde editörlük ve yayıncılık' webinarı

Trakya Üniversitesi'nde 'Kriz döneminde editörlük ve yayıncılık' webinarı - Edirne Haberleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının akademi içerisindeki etkisinin tartışıldığı, Avrupa Bilim Editörleri Birliği (EASE) tarafından organize edilen ve EASE Yönetim Kurulu Üyesi, EASE Türkiye Şubesi Başkanı, TÜBİTAK ULAKBİM TR-Dizin Fen Bilimleri Komitesi Üyesi ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Uzun'un m

+
-
Trakya Üniversitesi'nde 'Kriz döneminde editörlük ve yayıncılık' webinarı

Türkiye'de bir ilk niteliğinde olan ve birçok seçkin dergi editörünün yanı sıra TÜBİTAK ve TÜBA yetkililerinin de katıldığı seminerin moderatörlüğünü Prof. Dr. Cem Uzun üstlenirken Trakya Üniversitesinin öğretim üyeleri Balkan Medical Journal Baş Editörü Prof. Dr. Zafer Koçak, Editör Yardımcısı Prof. Dr. Okan Çalıyurt ve Trakya University Journal of Natural Sciences Baş Editörü Prof. Dr. Kadri Kıran da etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.
Pandemi süresince akademik camia, bilimsel yayıncılık ve editörlerin yaşadığı sorunlar ve bu sorunlara çözüm önerilerinin konuşulduğu webinara Türkiye'deki birçok saygın derginin editörlerinin yanı sıra tanınmış yayınevlerinin temsilcileri ile etik ve halk sağlığı uzmanları olmak üzere 317 kişi katıldı.
Trakya Üniversitesi'nin bilimsel yayıncılık alanında güçlü bir marka haline gelmek için yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 'Yayıncılık alanında, Türkiye'deki öncü üniversitelerden biri olma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz. Bir taraftan üniversitemiz bünyesinde yayımlanan 14 akademik dergimizin tamamının ulusal ve uluslararası indekslenen ve etki faktörü yüksek dergiler olması yönünde çalışmalar yürütürken, diğer taraftan bu alandaki bilgi birikimi ve tecrübemizi, böyle değerli etkinlikler sayesinde paydaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu çabaya ortak olan tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum' dedi.
Yapılan ankette katılımcıların yüzde 97'sinin webinarı faydalı bulduğunu belirttiği, yaklaşık 3,5 saat süren webinara https://www.youtube.com/watch?v=VEO4tmbqLEQ&feature=youtu.be adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Bucak'ta trafik kazası: 4 yaralıGÜNDEM
Bucak'ta trafik kazası: 4 yaralı
Üniversite adaylarından dakikada 3 bin 500 ziyaretGÜNDEM
Üniversite adaylarından dakikada 3 bin 500 ziyaret
Suluova'ya lavanta bahçesiGÜNDEM
Suluova'ya lavanta bahçesi
Beyrut'ta bir kadın patlamaya doğumhanede yakalandıGÜNDEM
Beyrut'ta bir kadın patlamaya doğumhanede yakalandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER