SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunSamsun'da 5 ayda 17 ilçede 21 bin kişiye destek

Samsun'da 5 ayda 17 ilçede 21 bin kişiye destek - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi daha önce 9 ilçede hizmet verdiği 'Evde Psiko-Sosyal' destek hizmetini 17 ilçeye yaydı. Son 5 ayda 21 bin kişiye uzman psikologlar eşliğinde psiko-sosyal destek verildi.

+
-
Samsun'da 5 ayda 17 ilçede 21 bin kişiye destek

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi  Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren uzman psikologlar, 17 ilçede vatandaşların yardımına koşuyor.

1 Haziran’da başlayan normalleşme süreciyle birlikte kapıkapı dolaşarak yaşlıları evlerinde ziyaret eden ekipler, ihtiyaçlarını tespit ederek talepleri dinliyor. Ardından da yararlanabilecekleri belediye hizmetleri hakkında bilgi veren Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, ön incelemeden sonra talepleri ilgili birimlere iletiyor. 7’den 70’e herkesin taleplerini alan Büyükşehir Belediyesi, psiko-sosyal destek hizmetleriyle de dikkat çekiyor.

Salgınla mücadelede psikolojik olarak etkilenen vatandaşları dinleyerek sorunlarına çözüm olmaya çalışan uzmanlar, 17 ilçeden gelen taleplere gerek telefonla gerekse de yerinde yaptıkları görüşmelerle moral ve motivasyon sağladı.

Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Selim Yazıcı, daha önce 9 ilçede verilen hizmeti 17 ilçeye çıkardıklarını kaydetti.  Samsun il genelinde 65 ve üstü vatandaşlara ulaşarak hizmetleri eşit şekilde sunmayı ve yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Yazıcı, ''Bu süreçte özellikle psiko-sosyal destek almak isteyen herkese uzman psikologlarımız eşliğinde ulaşmaya çalıştık. 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme sürecinde ekiplerimiz gerekli tüm tedbirleri alarak kapı kapı dolaşıyor. Yaşadıkları kaygıları, endişeleri dinleyerek onlara yardımcı olmaya çalıştı. Bu süreç içerisinde 5 ayda 21 bin kişiye ulaşılıp özellikle 65 ve üzeri vatandaşlarımızın sorunlarına çare olmak için aralıksız çalışıyoruz. Hizmetten yararlanan vatandaşlarımız ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e teşekkür ediyor” dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Palmiyeler bakımdan geçtiSAMSUN HABER
Palmiyeler bakımdan geçti
Samsunlu asker hayatını kaybettiSAMSUN HABER
Samsunlu asker hayatını kaybetti
Traktör kazası can aldıSAMSUN HABER
Traktör kazası can aldı
Samsun Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısıSAMSUN HABER
Samsun Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER