SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerGÜNDEMKORKULU BİR RÜYA: Geniş gözenekler ve siyah noktalar

KORKULU BİR RÜYA: Geniş gözenekler ve siyah noktalar

'Bakımımı eksik etmiyorum ama yine de cildimde geniş gözeneklerim ve siyah noktalarım var' diyenlerden misiniz? Nasıl olur? Demek ki bir yerlerde yanlış yapıyor olmalısınız, ama nerede?

+
-
KORKULU BİR RÜYA: Geniş gözenekler ve siyah noktalar

“Bakımımı eksik etmiyorum ama yine de cildimde geniş gözeneklerim ve siyah noktalarım var” diyenlerden misiniz? Nasıl olur? Demek ki bir yerlerde yanlış yapıyor olmalısınız, ama nerede? Muhtemelen bu söylemlerle ve kafanızın içindeki bu sorularla birlikte dehşet içinde aynaya baktığınız çok oldu. Aslında tam olarak bir yerlerde tamamen yanlış yapıyorsunuz denemez ancak farkında olmadan bir şeyleri eksik yaptığınız kesin!

Doğru tipteki ürünlerle derinlemesine arındırılan ciltte siyah noktalar ve geniş gözenekler oluşmayacaktır. İstenmeyen reaksiyonları önlemek için mutlaka cilt tipinize uyguncilt bakım ürünleri  tercih etmeye özen gösterin.

Siyah nokta karşıtı bakım nasıl olmalı? 

Cildimizin dış yüzeyinde meydana gelen siyah noktalar cildimizin iyi temizlenmediğini, bakımsız kaldığını ifade eden sağlıksız bir görüntü oluşturur. Bu yüzden ciltte siyah nokta oluşmamasına dikkat etmek ve önlem almak gerekiyor.

Yediklerimizin siyah nokta oluşumunda kanıtlanmış doğrudan bir etkisi yoktur. Ancak yine de siyah nokta oluşumuna neden olan gözenek tıkanması durumu, ciltte üretilen fazla yağdan kaynaklanır. Yediklerimize dikkat ederek cildimizin yağ problemini önleyebiliriz.

Cildimizde var olan siyah noktalardan kurtulmak için etkili bir cilt temizliği önemlidir. Bunun için piyasadaki siyah nokta giderici maske veya tonikleri deneyebilirsiniz.

Özelliklecilt maskeleri  siyah nokta oluşumunda temizleyici görevindedirler.

Gözeneklerimizde biriken kirleri ve sebum denilen cilt yağlarının artıklarını temizlemek siyah noktalar için başlıca önlemlerdendir. Cildinizde reaksiyon göstermeyecek ve cildi temizlerken yağlandırmayacak tonikler ve yağsızcilt temizleyiciler   yağlı cilt yapısına sahip olan insanların vazgeçilmezi.

Siyah nokta bakımında tonik kullanımının önemli bir yeri vardır. Cildinizi nemlendirirken aynı zamanda da gözeneklerinizi sıkılaştırıcı

Yağlı ve karmacilt bakımı  zordur. Vücuttaki fazla sebum miktarının temizlenmesini sağlarken eğer pul pul dökülme istemiyorsak, diğer yandan da nem kaybı yaşatmamamız gerekir. Yağsız nemlendiriciler kullanmadan önce uygun bir tonik  ile cildi temizlemek buradaki en önemli nokta.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER