HaberlerFındık FiyatlarıSamsun Fındık fiyatları ne kadar? 28 Temmuz Salı fındık fiyatları

Samsun Fındık fiyatları ne kadar? 28 Temmuz Salı fındık fiyatları - Fındık Fiyatları Haberleri

Fındık fiyatları ne kadar? 28 Temmuz Salı serbest piyasa fındık fiyatları - Fındık Fiyatları haber

+
-
Samsun Fındık fiyatları ne kadar? 28 Temmuz Salı fındık fiyatları

Dünyanın en önemli ve en büyük fındık üreticisi Türkiye'de fındık  Karadeniz insanının da en önemli geçim kaynağı. Samsun , Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu , Giresun, Trabzon, Zonguldak, Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Akçakoca Türkiye'nin önemli fındık merkezleri durumunda. Peki  28 Temmuz Salı  serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar?

Fındık Fiyatları : Türkiye'nin en önemli ihracat ürünlerinden biri olan fındıkta üreticilerin fiyat araştırmaları devam ediyor. Fındık fiyatları 2020 yılında da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Fındık fiyatları artık ticaret borsalarında fiyat açıklaması yapılmayan ürünler arasında yer alıyor. Ticaret Borsaları üç yıldır serbest piyasa olduğu gerekçesiyle fındık fiyatlarında oluşan rakamları açıklamıyor. TMO ise yılda bir kez alım fiyatı açıklıyor. Fiyatlar serbest piyasada oluşuyor. Bu fiyatlar il il anlık değişiklikler gösterse de en düşük ve en yüksek fiyatlar arasında bir seyir izliyor.


Samsun,  Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon, Zonguldak, Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Akçakoca'da TMO 2019 yılı fındığı için 16,50 TL - 17.00 TL fiyat açıklamıştı. Serbest piyasada  28 Temmuz Salı   günü fındığın çeşidine göre fiyatı şöyle oluştu:

 

  LEVANT FINDIK :  18,00 TL - 19.50 TL
  SİVRİ FINDIK :  18,00 TL - 19.50 TL
  TOMBUL FINDIK :  18,00 TL - 19.50 TL

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER