SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerAltın FiyatlarıAltın fiyatlarında son durum? 16 Temmuz'da çeyrek ve gram altın

Altın fiyatlarında son durum? 16 Temmuz'da çeyrek ve gram altın - Altın Fiyatları Haberleri

Altın fiyatlarında hareketlilikler sürüyor ve gram altın fiyatları yatırımcının gündeminin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Corona virüsü salgını döneminde güvenli liman olarak görülen altında yükseliş sürüyor. İç piyasada gram altının fiyatı da bugün 400 TL sınırlarında seyrediyor.

+
-
Altın fiyatlarında son durum? 16 Temmuz'da çeyrek ve gram altın

 

Yatırım amaçlı veya hediye olarak altın almak isteyenler, ‘gram altın kaç para' ve ‘çeyrek altın ne kadar' sorusunu internette aratıyor. Altın hem önemli bir hediyeleşme aracı hem de birikim kültürümüzün bir parçası. Yükselişteki altın fiyatları ndaki son durum haberimizde yer alıyor…

ALTIN FİYATLARI 16 TEMMUZ 

Çeyrek altın: 657,90 Lira 

Yarım altın: 1.314,10 Lira 

Gram altın: 399,14 Lira 

Cumhuriyet altın:2.618,20 lira 

ALTIN ALIM SATIMINDA VERGİ VAR MI?

Altın  alım satımının döviz işlemi gibi kabul edilip vergi getirilmesinin yasaya aykırı ‘hukuksuz idari işlem’ olduğu bildirildi. Prof. Semih Öz, yasanın sadece döviz işlemlerini kapsadığını belirtti. Türkiye'de büyük tartışmalara yol açan ve yavaş yavaş Tobin vergisine doğru adımlar atıldığı yorumlarına neden olan uygulamayı değerlendiren Prof. Semih Öz, 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında Karar'da, kambiyo kelimesinin dövizle eş anlamlı olarak kullanıldığını ve “döviz efektif dahil yabancı parayla ödemeyi sağlayan her nev'i hesap, belge ve vasıtaları” olarak tanımlandığını dolayısıyla bu tanımın içerisinde ‘altın' ile ilgili bir tarifin yer almadığını söyledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER