HaberlerİstanbulMobil, yeni yağ serisini Türkiye'de satışa sundu

Mobil, yeni yağ serisini Türkiye'de satışa sundu - İstanbul Haberleri

Dünyanın önemli gelen madeni yağ üreticilerinden Mobil, yeni hidrolik yağ grubu Mobil DTE 20 Ultra Serisi'ni Türkiye'de satışa sunduğunu duyurdu.

+
-
Mobil, yeni yağ serisini Türkiye'de satışa sundu


Dünyanın önemli madeni yağ üreticilerinden Mobil, yeni hidrolik yağ grubu Mobil DTE 20 Ultra Serisi'ni Türkiye'de satışa sunduğunu duyurdu. Yapılan bilgilendirmede; şirketin gelecek nesillere daha temiz bir gelecek bırakma vizyonuyla üretilen Mobil DTE 20 Ultra Serisi, geleneksel ürünlerin tortu ve birikinti oluşturarak sorunlar oluşturduğu yüksek basınçlı, yüksek verimli pompalar ile dar toleranslı servo ve oransal valflara sahip hidrolik sistemlerde üstün temiz tutma performansı sergiliyor. Ayrıca; zorlu çalışma koşullarında ve yüksek güç yoğunluğunda da tortuları önleyerek, hem plansız duruş sürelerini hem de işletme maliyetlerini azalttığı belirtildi.

'Makineye olan temas yarı yarıya azalacak'
Mobil'in iki kata kadar  daha uzun ömürlü  yeni serisinin, hidrolik yağ giderlerini ve atık yağ miktarını azaltacağını belirten Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, 'Türkiye'de yıllık ortalama 80 bin ton seviyesinde hidrolik yağ kullanıldığını tahmin ettiğimizde, uygun ortam ve uygun kullanım koşulları altında Mobil DTE 20 Ultra içerdiği teknolojiyle bu rakamı yüzde 50'ye kadar düşürebilme potansiyeline sahip. Tüketilecek yağın yarı yarıya azalması ise; daha az atık yağ, makineye olan temasın yüzde 50 azalması, artan çalışan güvenliği, ve yağ maliyetlerinin azalması gibi avantajlar sağlayacak.' değerlendirmesinde bulundu.

'Hidrolik yağlar, endüstriyel pazarın yüzde 40'ını oluşturuyor'
Hizmet verdikleri alanların tümünde doğayı koruma bilincini ve işletme maliyetlerini  minimuma indirmeyi temel aldıklarını da vurgulayan Bilgiç, 'Madeni yağlar, verimli ve uzun ömürlü kullanıldığı takdirde karbondioksit salınımından, atık azaltımına kadar sürdürülebilirlik açısından önemli bir rol oynamakta. Ayrıca, işletmelerin maliyetlerini önemli ölçüde düşürmekte ve çalışan güvenliğini de artırmaktadır. Hidrolik yağların endüstriyel uygulamaların yüzde 40'ını oluşturduğu düşünüldüğünde yeni Mobil DTE 20 Ultra Serisi'nin önemi bir kez daha anlaşılıyor.' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Burhaniye'de Taylıeli ve Dutluca kafeleri açıldıEKONOMİ
Burhaniye'de Taylıeli ve Dutluca kafeleri açıldı
İç turizme play-off dopingiEKONOMİ
İç turizme play-off dopingi
Kaymakam Solmaz mantar üreticileriyle buluştuEKONOMİ
Kaymakam Solmaz mantar üreticileriyle buluştu
Eskişehir'in turizm potansiyeli konuşulduEKONOMİ
Eskişehir'in turizm potansiyeli konuşuldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Kamp Yeri ve Programı Değişti Samsunspor'da Kamp Yeri ve Programı DeğiştiSamsun Hava Durumu 15 Temmuz Çarşamba Hava Durumu Samsun Hava Durumu 15 Temmuz Çarşamba Hava DurumuGebze'de feci kaza: 2 ölü Gebze'de feci kaza: 2 ölü15 Temmuz anısına pehlivanlar peşrev çekti 15 Temmuz anısına pehlivanlar peşrev çektiUşak Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendi Uşak Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendiKent protokolü 15 Temmuz Şehitler Anıtını ziyaret etti Kent protokolü 15 Temmuz Şehitler Anıtını ziyaret ettiKayseri Gençlerbirliği 1. Ligde Kayseri Gençlerbirliği 1. Ligde(Özel) Balıkesir Üniversitesinde kornea nakli sevinci (Özel) Balıkesir Üniversitesinde kornea nakli sevinci(Özel) 15 Temmuz gecesi nöbet tuttu, şimdi şehit ailelerine ücretsiz hizmet veri (Özel) 15 Temmuz gecesi nöbet tuttu, şimdi şehit ailelerine ücretsiz hizmet veriOzan Kaan Özdemir imzayı attı Ozan Kaan Özdemir imzayı attı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER