HaberlerSamsunsporNice Yıllara Samsunspor

Nice Yıllara Samsunspor - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un kuruluşunun 55. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

+
-
Nice Yıllara Samsunspor

 

Bugün, Samsunspor 'un kuruluşunun 55. yıldönümü. Kuruluş, kulüp ve taraftarlar tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Samsunspor'un resmî kuruluş tarihi 30 Haziran 1965'tir. Bu nedenle bugün kuruluşun 55. yılı ve bu önemli gün kulüp ve taraftarlar tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu arada, 1965 yılı Türkiye'deki pek çok şehir takımının da kuruluş yılıdır. Çünkü 1959'da başlayan ve yalnızca İstanbul-Ankara-İzmir takımlarının bulunduğu profesyonel liglere Federasyon Başkanı Orhan Şeref Apak döneminde şehir takımlarının da katılması teşvik edilmiş. Bu nedenle hemen her ilde amatör kulüpler birleşerek o şehrin takımını oluşturmuştur. Profesyonel Samsunspor da Samsunspor, Akınspor, 19 Mayısspor, Samsun Galatasaray ve Fener Gençlik takımlarının birleşmesi sonucunda 1965'in Haziran ayında kurulmuş ve milli renklerimiz olan kırmızı ve beyazı seçmiştir.

20 Ocak 1989'daki feci kazadan sonra üçüncü renk olarak siyah eklenmiştir. Renklerimiz, milli renkler olduğu gibi amblemimiz de çok özeldir. Samsunspor’un amblemi şehirle özdeşleşen meşhur at üzerindeki Atatürk Heykeli’dir. Bu anlamda Samsunspor formasında Atatürk’ü bulunduran tek profesyonel futbol takımı olma onurunu yaşamaktadır.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsunspor'da Aztopal Sıkı ÇalışıyorSAMSUNSPOR
Samsunspor'da Aztopal Sıkı Çalışıyor
Samsunspor'a Polonya Ligi'nin Kralı Mı GeliyorSAMSUNSPOR
Samsunspor'a Polonya Ligi'nin Kralı Mı Geliyor?
Yüksel Yıldırım: 'FBahçe ve Beşiktaş'tan teklif aldık'SAMSUNSPOR
Yüksel Yıldırım: 'F.Bahçe ve Beşiktaş'tan teklif aldık'
Samsunspor'da Polonya Ligi İddiasıSAMSUNSPOR
Samsunspor'da Polonya Ligi İddiası

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralıSamsun'da akıl almaz kazalar kamerada Samsun'da akıl almaz kazalar kameradaSamsunspor'da Aztopal Sıkı Çalışıyor Samsunspor'da Aztopal Sıkı ÇalışıyorSamsun'da 8 ayrı uyuşturucu operasyonu Samsun'da 8 ayrı uyuşturucu operasyonuFatsa'da kamyon işyerine girdi Fatsa'da kamyon işyerine girdiYüksel Yıldırım'dan Samsunspor için hedef Yüksel Yıldırım'dan Samsunspor için hedefCihat Arslan play-off kararını değerlendirdi Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdiSÜNNET CERRAHİ ORTAMDA YAPILMALI SÜNNET CERRAHİ ORTAMDA YAPILMALIAntalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralıOsmaniye'de trafik kazası:1 yaralı Osmaniye'de trafik kazası:1 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER