HaberlerMalatyaCovid-19 gölgesinde yapılan YKS'de sorular kolay bulundu

Covid-19 gölgesinde yapılan YKS'de sorular kolay bulundu - Malatya Haberleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sona ererken, Malatya'da sınava giren adaylar sınavı değerlendirirken, genelde soruların kolay olduğunu ifade ettiler.

+
-
Covid-19 gölgesinde yapılan YKS'de sorular kolay bulundu

Bu yıl tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip korona virüs (Covid-19) gölgesinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Malatya'da da sosyal mesafe kurallarına uyuldu. Sınav sırasında veliler okul bahçesi dışında tutuldu. Sınavdan çıkan öğrenci Cengiz Genç, 'YKS sınavına iyi çalıştım. Emeğimin karşılığını alacağıma inanıyorum. Sınav çok iyi geçti diyebilirim. Sınav genel anlamda iyi geçti' şeklinde konuştu.
Öğrenci Onur Uyan ise sınav iyi geçtiğini ifade edip, soruların kolay olduğunu dile getirdi. Uyan, 45 net yaptığını kaydetti. Nur Gürbüz de, 'Sınav çok zor değildi. Ama çalışmadığım yerden gelen sorular beni zorladı. İyi bir puan alabilirim diye düşünüyorum' ifadelerini kullandı. Çocuğunu sınava getiren ve sınav süresince okul bahçesi dışında bekleyen öğrenci velisi Niyazi Erayabakan da, 'Covid-19 gölgesinde YKS yapıldı. Sağlık konusunda büyük bir açımız var. Sınav yapılıyor ama ambulans ekibi yok. Bence olsa daha iyi olurdu. Öğrenciler içerde rahatsız olsa sağlık ekibi yok' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdiSPOR
Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi
Kent Konseyi Başkanı Av Arb Ali Dilber'den TFF'ye 1 TL'lik davaSPOR
Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber'den TFF'ye 1 TL'lik dava
Denizlispor Teknik Direktörü Kartop: 'Telafisi olmayan haftalara girdik'SPOR
Denizlispor Teknik Direktörü Kartop: 'Telafisi olmayan haftalara girdik'
Denizlispor, Trabzonspor maçına hazırlanıyorSPOR
Denizlispor, Trabzonspor maçına hazırlanıyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdiAntalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralıOsmaniye'de trafik kazası:1 yaralı Osmaniye'de trafik kazası:1 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER