HaberlerKorona VirüsüKorona virüsün 4 yeni belirtisi çıktı

Korona virüsün 4 yeni belirtisi çıktı - Korona Virüsü Haberleri

Dünyayı etkisi altına alan korona virüste 4 yeni semptom belirledi.

+
-
Korona virüsün 4 yeni belirtisi çıktı

Korona virüs  salgını dünyada etkisini gösterirken, hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) korona virüste 4 yeni semptom belirledi. Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma Kovid-19'un yeni semptomları arasına girdi.


Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren CDC korona virüse dair dört yeni belirtiyi resmi olarak duyurdu. Böylece CDC'nin listesindeki semptom sayısı 11'e yükseldi.

YENİ SEMPTOMLAR EKLENİYOR 

Kovid-19  salgını ilk ortaya çıktığında ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı temel belirtiler arasındaydı. Aralık 2019'dan beri yaklaşık 10 milyon insan Kovid-19'a yakalandı. Araştırmacıların eline daha fazla veri geçtikçe Kovid-19 semptomlarına yenileri eklendi.

4 YENİ SEMPTOM 

Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma Kovid-19'un yeni semptomları arasında girdi.

EN YAYGIN 11 BELİRTİ 

Ateş, öksürük, nefes darlığı, halsizlik, kas ya da beden ağrısı, baş ağrısı, tat ve koku kaybı, boğaz ağrısı, tıkanıklık veya burun akıntısı, mide bulantısı veya kusma, ishal.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER