SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerGÜNDEM2. El Araba Sahibi Nasıl Olunur

2. El Araba Sahibi Nasıl Olunur

ugünlerde sıfır araba sahibi olmak çok zor hale gelmiştir. Fiyatların artması ile birlikte alıcı 2.el arabalara yönelmiştir.

+
-
2. El Araba Sahibi Nasıl Olunur

 

Bugünlerde sıfır araba sahibi olmak çok zor hale gelmiştir. Fiyatların artması ile birlikte alıcı 2.el arabalara yönelmiştir. Hatta o kadar çok yönelim olmuştur ki galeriler sıfır araba yerine 2. El araba satmaya başlamışlardır. Ancak 2.el araba piyasası son yıllarda elektronik ortama taşınmış durumda. Yani internet üzerinden dönen piyasa için birçok site kuruldu. Üstelik bu siteler tamamen ücretsiz. Diğer bir avantajı ise arabaları sahibinden almak mümkündür. Galeri arabayı sahibinden aldıktan sonra üzerine fiyat farkı koyarak bize satar. Ancak bu siteler aracılığı ile yapılan satışlarda böyle bir komisyon ödemezsiniz. Komisyon ortadan kalktığı için araçlar daha uygun fiyatlara satılmaktadır.

Neden Araba Bir İhtiyaç?

Araba günümüzde lüksten çıkıp bir ihtiyaç haline gelmiştir. Şehirlerin kalabalık hale gelmesi ve aile yaşantısı kişileri araba almaya mecbur bırakmaktadır. Çünkü çocuklar ile toplu taşımada seyahat etmek oldukça güçtür. Ayrıca artan bilet fiyatları ile birlikte toplu taşımayla seyahat etmenin hiçbir avantajı kalmamıştır. Ailenizle beraber araba ile seyahat etseniz de aynı fiyatı ödeyeceksiniz. Bunun için insanlar artık araba sahibi olmak isteyebilir. Sıfır arabaların fiyatlarının yüksek olması 2.el araba alımını arttırıyor. Düşük maliyet için arabayısahibinden almanız gerekmektedir. Galeriden aldığınız takdirde biraz daha yüksek fiyatlar vermeniz kaçınılmaz. Bu yüzden komisyon alınmayan siteler üzerinden daha ucuza araç bulabilirsiniz.

2.el Araba Siteleri

2.el araba siteleri size hem zaman hem de para kazandıracaktır. Hızlı arama motoru sayesinde istediğiniz özelliklerdeki arabayı çok kısa bir süre içinde bulmanızı sağlayan bu sitelerde yüzbinlerce araç mevcuttur. Bunun sebebi ise tüm ülkedeki araçları görebilmeniz. Eskiden sadece kendi semtinizdeki araçları görürken bu siteler yardımı ile sınır problemi ortadan kalktı. Bu sayede çeşitlilik arttı ve herkesin aradığı özelliklere göre yüzbinlerce araç bir araya geldi. Böylelikle siz de kısa süre içinde aradığınız aracı bulabilirsiniz. İkinci en önemli özelliği ise arabaların sahibinden satılmasıdır. Sitelerden direk araç sahibi ile iletişime geçebilir ve araç ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sitenin sağlamış olduğu sistem sayesinde sorabilirsiniz.

İnternetten Komisyonsuz Araç Alımı ve Satımı

İnternet üzerinden araç satışı ve alımında araya hiçbir aracı girmez. Sitelerin satışlardan pay aldığını veya kayıt için ücret aldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu siteler tamamen ücretsizdir. Bu özellikleri sayesinde çok kısa süre içinde2.el araba  piyasasını ele geçirmişlerdir. Sahibinden temiz araba almanın çok kolay olduğu bu dönemde araba pazarlarının kapanması kaçınılmazdı. İnsanlara hem zaman hem para kaybettiren bu yerler artık mevcut değildir. Siz de hızlı bir şekilde kayıt olup kendinize uygun araçları bulmanız mümkündür. Kayıt için sahip olmanız gereken tek şey bir e-postadır. Bunun dışında hiçbir belgeye ihtiyaç yoktur. Tamamen ücretsiz olan bu sitelerde yüzbinlerce kullanıcı mevcuttur.

En yenilerinden biri olan2elarabam.com  size yardımcı olabilir.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER