SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSamsunMURADİYE ERGİN'DEN ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK VURGUSU

MURADİYE ERGİN'DEN ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK VURGUSU - Samsun Haberleri

Samsun'da uzun yıllardır basın ve prodüksiyon alanlarında çalışmalarda bulunan gazeteci-yapımcı Muradiye Ergin'den Artırılmış Gerçeklik teknolojisine yönelik açıklamalar geldi.

+
-
MURADİYE ERGİN'DEN ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK VURGUSU

  Özellikle son zamanlarda dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgınından sonra, Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin bir lüks değil ciddi boyutlarda bir ihtiyaca dönüşmeye başladığını belirten Ergin, medikal alandan eğitime, endüstriyel üretimden, mimariye, turizmden, mobil oyun sektörüne kadar, birçok alanda yoğun bir kullanım potansiyeli olan bu teknolojinin, ülkemizde ve özelde de Samsun’umuzda henüz yeteri kadar tanınmadığını ve şehir ekonomisine yapabileceği pozitif katkıların çok fazla değerlendirilmediği kanısında olduğunu ifade etti.
Ergin, yaptığı açıklamada, hemen herkeste akıllı telefon veya tabletlerin olmasının bu teknolojinin geniş kitlelere yayılmasını, kolay ve zahmetsiz bir zemine taşıdığını belirtti.
Sosyal mesafenin öneminin salgın sürecinden sonra da etkisini bir süre daha devam ettireceğini düşündüğünü söyleyen Muradiye Ergin, üretilen ürünlerin tanıtıldığı ulusal veya uluslararası fuarların en güçlü enstrümanlarından biri olabilecek bu teknolojinin, aynı zamanda sanal fuarcılık alanında da büyük fayda sağlayabileceğini ifade ederek, Mimari alandaki, maket - mimari animasyon ve görselleştirme ihtiyacına da farklı bir çözüm getirebileceğini belirtti.
İnsanların fiziki olarak bir mimari maketin yanında olmadan, Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile, adeta bir maketin yanındaymış gibi projeyi inceleyebildiğini belirten Ergin, bu yüzden Artırılmış Gerçeklik teknolojisiyle mimari projelerin tüm müşterilere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmanın ve tanıtımının yapılmasının mümkün olabildiğini belirtti. Aynı zamanda endüstriyel makina imalatı yapan firmaların, mobilya ve eğitim sektörünün bu teknolojiden büyük faydalar elde edebileceklerini vurgulayan Ergin, firmaların büyük müşteri kitlelerine ulaşmasında, ürünlerini etkili ve sorunsuz bir şekilde tanıtmasında ve gelirlerini artırmasında güvenli aynı zamanda etkili bir yöntem olabileceğini söyledi.
Muradiye Ergin yaptığı açıklamada, yakın zamanda, bu teknolojinin cep telefonları ve tabletlerin yanında aynı zamanda, Artırılmış Gerçeklik gözlükleriyle de kullanılmaya başlanacağını ve bu durumun bu teknolojinin önemini ve etki gücünü daha da artıracağını söyledi

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER