SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da 13 Haziran Pazar namazı saat kaçta?
< >
HaberlerSAMSUN HABERBüyükşehir'den temizlik seferberliği

Büyükşehir'den temizlik seferberliği

+
-
Büyükşehirden temizlik seferberliği
Büyükşehir'den temizlik seferberliği

  Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadelede hastaneler, aile sağlığı merkezleri, kamu kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere toplam 2 bin 286 noktayı dezenfekte etti.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi koronavirüs  salgının görülmeye başladığı ilk andan itibaren önlemlerini aldı. Mart ayından bu yana 2 bin 286 kurum ve kuruluşa, 2 milyon 572 bin 257 metrekarelik alanda hijyen çalışması yapıldı.

Toplamda 2 tona yakın dezenfektan ve 33 ton solisyon kullanan ekipler, devlet hastaneleri, aile sağlığı merkezleri ve sağlık çalışanlarının kaldığı otel ile misafirhanelerde de düzenli olarak dezenfekte çalışmalarını sürdürdü.

Hastane, Aile Sağlığı Merkezi,  okul, cami, otogar, dolmuş hatları, çocuk oyun parkları, askeri alanlar, spor tesisleri, PTT şubeleri, kamu, kurum ve kuruluşları gibi vatandaşların toplu olarak kullandığı alanlar süreç içerisinde çeşitli dönemlerde dezenfekte edildi.

Ekipler, yarın başlayacak mesai öncesinde de bir çok alanda temizlik çalışması yaptı. Mesainin ilk gününde kentte yaşanacak yoğunluk nedeniyle toplu kullanılacak alanlarda yoğun bir şekilde çalışan ekipler, özellikle otobüs ve tramvayları bu anlamda hazır hale getirdi.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Arda13 ay önce
TEMIZLIK HER GÜN YAPILMALI
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER