SON DAKİKA

Samsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurdu
<>
HaberlerSamsunSamsun'da 23 Mayıs'ta kar sürprizi

Samsun'da 23 Mayıs'ta kar sürprizi - Samsun Haberleri

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Kunduz Ormanları beyaza büründü. Sabah kalkan yaylacılar kar sürprizi ile karşılaştı.

+
-
Samsun'da 23 Mayıs'ta kar sürprizi
Samsun'da 23 Mayıs'ta kar sürprizi

Ladik ilçesindeki Akdağ'da etkili olan kar yağışı Büyükşehir Belediyesinin tesislerinin de olduğu bölgeyi beyaza bürüdü.


Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Kayak Merkezi'nde çekilen görüntüler, belediyenin ve Başkan Mustafa Demir'in sosyal medya hesaplarından, 'Samsunumuzun muhteşem güzelliklerinden biri olan Ladik Akdağ , dün gece yağan kar ile beyaza büründü.

Mayıs ayında gelen bu mükemmel kar manzarasını sizlerle paylaşmak istedik' şeklinde paylaşıldı. Paylaşım büyük beğeni aldı.


Orta Karadeniz'de etkili olan serin ve yağışlı hava yüksek kesimlerde kara dönüştü. Samsun 'un bazı yüksek kesimleri beyaza büründü. Yaylalarda kalan vatandaşlar 23 Mayıs sabahı kar sürpriziyle karşılaştı. Vezirköprü ilçesine uzaklığı 47 kilometre, rakımı bin 791 metre olan Kunduz Dağı'na uzun yıllar bu mevsimde kar düşmemişti. Tedbirli olan yaylacılar sorun yaşamazken büyükbaş hayvanları olan yaylacılar geçici olarak sıkıntı yaşadığı belirtildi.


Yaylada bulunan Yılmaz Arslan sabah uyandıklarında kar sürprizi ile karşılaştıklarını ancak tedbirli olduklarından sıkıntı yaşamadıklarını belirtti. Keltepe mevkisinde yaylacı Hasan Comart kendisini küçükbaş hayvan beslediğini ancak yem bulunduğundan hayvanları yemlediğini, küçükbaş hayvanların kardan fazla etkilenmediğini söyledi.


Yağan karla sıcaklığın düştüğü ancak kartpostallık görüntüler oluştuğu belirtildi.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Osman Gadiş156 gün önce
Kar yağacağını 2 gün önceden soylemistim
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER