HaberlerVanİpekyolu Belediyesinin düzenlediği yarışmaların kazananları belli oldu

İpekyolu Belediyesinin düzenlediği yarışmaların kazananları belli oldu - Van Haberleri

Van'ın İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği 'Dengê Malan' ve 'Yöresel Van Türküleri' yarışmaları ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün düzenlediği 'Anneme Armağan Olsun' adlı ödüllü şiir yarışmalarında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

+
-
İpekyolu Belediyesinin düzenlediği yarışmaların kazananları belli oldu

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği 'Dengê Malan' ses yarışmasında birinciliği Engin Dervişoğlu, 'Yöresel Van Türküleri' yarışmasında ise birinciliği Ümit Erciş elde etti. Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Annem Armağan Olsun' adlı yarışmada ise Leyla Gündüz birinci, Haşem Baygümüş ikinci ve Zelya Yücel üçüncü oldu.
İpekyolu Belediyesi yetkililerince alanında uzman kişilerden oluşan komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren yarışmacılara ödüllerini İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan takdim etti.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, 'Korona virüsle mücadele kapsamında başlatmış olduğumuz sosyal ve kültürel etkinliklerimizle vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın evden çıkmayarak yarışabilecekleri ve keyif alarak hayatlarına renk katabilecekleri faaliyetler yapıyoruz. Ayrıca Van kültürünün popülerliğini arttırarak gelecek kuşaklara aktarılmasını ve hafızalarda yer etmesini sağlamak amacıyla bu tür kültür etkinliklerimizin faydalı olduğunu düşünüyorum. Yarışmada dereceye girenleri tebrik ediyorum. İpekyolu Belediyesi olarak ilerleyen günlerde de sosyal ve kültürel faaliyetlere devam etmeyi planlıyoruz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
İzmir'de feci kaza: 1'i ağır 3 yaralıGÜNDEM
İzmir'de feci kaza: 1'i ağır 3 yaralı
Kazada köpeği kaybolan kadın ortalığı birbirine kattıGÜNDEM
Kazada köpeği kaybolan kadın ortalığı birbirine kattı
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü binasında yangınGÜNDEM
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü binasında yangın
Leipzig - Hertha Berlin maçında kazanan yokGÜNDEM
Leipzig - Hertha Berlin maçında kazanan yok

EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı görüntüler sanıldığı gibi çıkmadı Silahlı görüntüler sanıldığı gibi çıkmadıSinop İl Emniyet Müdürlüğü binasında yangın Sinop İl Emniyet Müdürlüğü binasında yangınİzmir'de feci kaza: 1'i ağır 3 yaralı İzmir'de feci kaza: 1'i ağır 3 yaralıKazada köpeği kaybolan kadın ortalığı birbirine kattı Kazada köpeği kaybolan kadın ortalığı birbirine kattı
SIRADAKİ HABER