HaberlerİstanbulRamazan Bayramı öncesi aileler, Edirnekapı Şehitliği'ni ziyaret etti

Ramazan Bayramı öncesi aileler, Edirnekapı Şehitliği'ni ziyaret etti - İstanbul Haberleri

Küresel salgın korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ramazan bayramında 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi şehit aileleri yakınlarının kabrini ziyaret etmek için Edirnekapı Şehitliği'ne geldi. Şehitliğe gelen Nazım Akaydın, 'Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi geldim. Bayramda da şehit ailelerine izin varmış o zaman da geleceğ

+
-
Ramazan Bayramı öncesi aileler, Edirnekapı Şehitliği'ni ziyaret etti


İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge kapsamında Ramazan Bayramı'nda 81 ilde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi şehit aileleri yakınlarının mezarını ziyaret etmek için Edirnekapı Şehitliği'ne geldi. Şehitliğe gelen aileler yakınlarına Kur'an-ı Kerim ve dualar okuyarak mezarlıkları temizlediler.

'Bayramda da şehit ailelerine izin varmış o zaman da geleceğim'
Şehit kardeşi Nazım Akaydın, 'Yaklaşık 2-3 aydır şehit kardeşimi ziyaret edemiyordum. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi ziyarete geldim. Bayramda da şehit ailelerine izin varmış o zaman da geleceğim' dedi.
'65 yaş üstünün haftada bir şehitliğe gelmesinde büyük yarar olacağını düşünüyorum'
Şehit oğlunun kabrine gelen Fevzi Canik, 'Ben şehit babasıyım. Hiç olmazsa haftada bir gün buraya şehit yakınlarının ve 65 yaş üstünün ziyarete gelmesinde büyük yarar olacağını düşünüyorum. Buraya şimdi izinli geldim. Eşimle ikimiz de kanser hastasıyız. O yüzden bize izin verdiler' şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Elazığ'da pompalı ve tabancalı saldırı: 1 ölü, 2 yaralıGÜNDEM
Elazığ'da pompalı ve tabancalı saldırı: 1 ölü, 2 yaralı
Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybettiGÜNDEM
Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti
Evinin önünde bıçaklandıGÜNDEM
Evinin önünde bıçaklandı
Taciz ettiği iddiasıyla karı-koca tarafından öldüresiye dövülen adamdan şok iddiGÜNDEM
Taciz ettiği iddiasıyla karı-koca tarafından öldüresiye dövülen adamdan şok iddi

EN ÇOK OKUNANLAR

Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybettiElazığ'da pompalı ve tabancalı saldırı: 1 ölü, 2 yaralı Elazığ'da pompalı ve tabancalı saldırı: 1 ölü, 2 yaralıKısıtlama biter bitmez sokakta spora başladılar Kısıtlama biter bitmez sokakta spora başladılarMesut Özil'in Aslanapa'ya gönderdiği yardımlar bayramın son günü dağıtıldı Mesut Özil'in Aslanapa'ya gönderdiği yardımlar bayramın son günü dağıtıldı
SIRADAKİ HABER