HaberlerTokatGelmeyecekler mi diye endişeleniyordu, 4. kez yuva yaptılar

Gelmeyecekler mi diye endişeleniyordu, 4. kez yuva yaptılar - Tokat Haberleri

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde oto elektrikçisi Hacı Osman Durmuş, iş yerine yuva yapan kırlangıçlar bu yıl da gelmeyecekler mi diye endişesi yerini sevince bıraktı.

+
-
Gelmeyecekler mi diye endişeleniyordu, 4. kez yuva yaptılar

Yeşilyurt ilçesi sanayisinde oto elektrikçisinin içerisinde duvarla tavan arasına kırlangıçlar 4. kez yuva yaptı. İş yeri sahibi Hacı Osman Durmuş, her yıl yollarını gözledikleri kırlangıçların bu yılda gelmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi. 4 yıldır kırlangıç ailesinin iş yerine gelerek yuva yaptığını belirten Durmuş, 'Getirdiği çamur ve kille bir haftadan daha uzun bir sürede yuvayı tamiratını hazırlıyor. Her yıl 6 yavrusu oluyor. Bazen işi gücü bırakıp oturup kuşların telaşını, yavrularını tek tek besleme gayretini ibretle izliyor müşterilerimizde memnun oluyor. Biz olmadığımızda içeri rahat girebilmesi için kuşun girip çıkabileceği şekilde camı da kestik rahat girip çıkıyorlar. Acaba bu yıl gelmeyecekler mi diye endişelenirken çıkıp geldiler. Bize hiçbir zararları yok. İşlerimiz de çok şükür iyi' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarlaGÜNDEM
Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarla
Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar ettiGÜNDEM
Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti
Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralıGÜNDEM
Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı
Şehit yakınlarına bayram sürpriziGÜNDEM
Şehit yakınlarına bayram sürprizi

EN ÇOK OKUNANLAR

Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralıEhliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarla Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarlaBahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti
SIRADAKİ HABER