SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maç sonucu: 3-0
<>
HaberlerSamsunSamsun'da hayata geçirildi

Samsun'da hayata geçirildi - Samsun Haberleri

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasında 19 Nisan'da imzalanan protokolle birlikte 'TÜRKPATENT Bilgi ve Doküman Birimi' hayata geçirildi.

+
-
Samsun'da hayata geçirildi
Samsun'da hayata geçirildi

SAMÜ Canik Yerleşkesinde açılan Bilgi ve Doküman Birimi  ile ilgili faaliyetler SAMÜ Teknoloji Transfer Ofisi nce (TTO) koordine edilecek, öğretim elemanlarına ve girişimcilere sınai haklar konusunda bilgi ve destek sağlanacak. Birim; yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma çabalarının desteklenmesi, katma değeri yüksek buluş ve tasarımların üretilmesi konularında önemli katkılar sağlamayı hedefliyor.


Fikri ve sınai hakların etkin bir şekilde korunmasına ilişkin çalışmaların bir parçası olan bu birim sayesinde öğretim elemanları ve girişimciler; sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve dokümana, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşabilecekler.


TTO Ekibi ile görüşerek sınai haklar konusunda destek alınabilecek ve patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesi konusunda destek sağlanacak. Bu bağlamda, firmalar yeni birim hakkında daha detaylı bilgi almak üzere yönetim binasındaki TTO ofisini ziyaret edebilirler.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER