SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSamsunsporLigler Başlayacak mı? Samsunspor'un Şampiyonluğu Ne Durumda?

Ligler Başlayacak mı? Samsunspor'un Şampiyonluğu Ne Durumda? - Samsunspor Haberleri

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önerileri dikkate alınarak bütün ligleri 12 Haziran'da başlatma kararı aldıklarını açıkladı.

+
-
Ligler Başlayacak mı? Samsunspor'un Şampiyonluğu Ne Durumda?
Ligler Başlayacak mı? Samsunspor'un Şampiyonluğu Ne Durumda?

Türkiye Futbol Federasyou Başkanı Nihat Özdemir video konferans yönetemiyle basın toplantısı düzenledi. Özdemir, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig'in 12 Haziran - 26 Temmuz tarihleri arasında oynatılmasını planladıklarını açıkladı:

"Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolar da bulunmakla birlikte, Süper Lig'i, 1. Lig'i, 2. Lig'i, 3. Lig'i ve Bölgesel Amatör Ligleri 12-13-14 Haziran'da başlatma kararı aldık. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu müsabakaların nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına karar verecek. Devletimizin tüm kurumlarının desteğiyle sezonu tamamlamayı planlıyoruz."

"Müsabakaların hangi şartlarda oynanması gerektiğini Bilim Kurulu ile istişare edeceğiz. Bilim Kurulu bu çalışmaları yürütürken, biz de kulüplerimizi temsil eden Kulüpler Birliği Vakfı ve dernekleriyle çalışmalarımızı başlatacağız."

"İnşallah liglerimizi Temmuz ayında tamamlayacağız. Ağustos ayında da Şampiyonlar Ligi finalini ülkemizde yaparak bu sezonu taçlandıracağız."

"Süper Lig'de son olarak 13 - 16 Mart tarihlerinde 26. haftada oynanmıştı."

''Elimizde 10 farklı senaryo var, 'şimdilik' 12 Haziran'da başlayacağımızı söylüyoruz. Bundan sonraki yolumuza Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun kararlarıyla devam edeceğiz. Kendi başımıza karar almayacağız.Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun vereceği rapora göre hareket edilirse, inanıyorum ki virüse kimse kapılmayacaktır. Eğer bunlara rağmen virüs olayına rastlanırsa, hemen durumu o gün yine birlikte değerlendirip ona göre bir yol haritasını tekrar belirleyeceğiz"

"Harcama limitleri konusunda çalışmalar devam ediyor. Virüsten dolayı kulüplerin geliri azalıyor. Reklam gelirleri yok, maçlar bundan sonra da seyircisiz oynanacak, sponsorlar azalıyor. Yeni harcama limitleri için Lisans Kurulumuz çalışıyor."

"Hedefimiz yayıncı kuruluş ile beş yılı tamamlamak. Her şirket gibi yayıncı kuruluş da gelir kaybına uğramıştır. beIN Sports' un sezon sonuna kadar 588 milyon lira gibi bir ödemesi var. Bununla ilgili görüşme var. Onlar da ligin başlamasını istiyorlar."

"Süper Lig'de 18 takımdan 13-14''ü liglerin oynanmasını istiyor. 1. Lig'den 11 takım ligin oynanmasını istiyor. 2. Lig ve 3. Lig'lerde 90 takım var. %73 ligin oynanmasını istemiyor, ancak %27 oynanmasını istiyor. TFF Sağlık Kurulu'nun yayınladığı protokole zor diyenler var. Biz en az hasar göreceğimiz protokolü yayınladık. Bizim ana hedefimiz bunlara uymak. Ama bu sefer Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun bize yollacağı yeni protokolü yayınlayacağız. Buna uymak zorundalar."

''Tek şehirde futbol oynamak TFF'nin hiçbir zaman gündemine gelmedi. Böyle bir şey yok. Ligleri, herkesin kendi ilinde ve stadında oynayarak tamamlamak istiyoruz."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER