HaberlerSamsunsporFutbol Kitabında Samsunspor Anıları

Futbol Kitabında Samsunspor Anıları - Samsunspor Haberleri

Spor yazarı Behram Kılıç'ın yazdığı Güldüren Futbol kitabında Samsunspor'la da ilgili hatıralara yer verildi.

+
-
Futbol Kitabında Samsunspor Anıları

 

Spor yazarı ve gazeteci Behram Kılıç' ın hazırladığı Güldüren Futbol kitabı piyasaya çıktı.

Kitapta futbol dünyasındaki pek çok ünlü ismin gülünç hatıraları yer alırken Samsunspor 'la ilgili anılara da rastlanıyor. Ertuğrul Sağlam , Ercan Kol, Fatih Uraz gibi isimlerin de anılarının yer aldığı kitaptan bir hatırayı paylaşmak istiyoruz. Anlatan kişi bugünkü teknik direktörümüz, eskideki futbolcumuz Ertuğrul Sağlam.


"Çok iyi bir futbolcuydu Ertuğrul Sağlam. Bir özelliği de gerek Samsunspor ve gerekse Beşiktaş'ta oynadığı dönemde hemen her Trabzonspor maçında bordo-mavililere gol atmasıydı.

"Beşiktaş 'tan Samsunspor'a gittiğim yıl Trabzonspor ile Samsun'da oynadığımız maçta da gol attım. Maç berabere bitti. Olaylar çıktı. Ertesi gün de Trabzon'da hastanede işimiz var. Maç sonrası babamlarla Trabzon'a gidince biraz tedirgin oldum. Hastanenin önüne gelince arabadan inmedim. Hatta kimse beni tanımasın diye iyice koltuğa gömüldüm. Tam o sırada, 40-45 yaşlarında bir adam beni tanıdı ve arabaya yaklaştı. Tamam dedim, "tanıdı, şimdi hır çıkacak" Arabanın camına iki defa vurdu, eliyle de camı indirmemi işaret etti. Camı hafifçe indirdim. Adam Karadeniz şivesiyle "ula Erduğrul" dedi. Ben kafayı salladım, nasıl bir tepki verecek diye bekliyorum. Adam şöyle dedi: "bana bak uşağım ya fitboli bırak ya da Trabzon'a gel, nedir senden çektiğimuz?

Sf.71 "

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER