SON DAKİKA

Ertuğrul Sağlam'dan korona açıklaması
<>
HaberlerSamsunÇarşambalı Mermer Ustasından Anlamlı Çağrı

Çarşambalı Mermer Ustasından Anlamlı Çağrı - Samsun Haberleri

Samsun'un Çarşamba ilçesinde mermer ustası Tarık Gündüz,atölyesinde yaptığı mermer mezar başlığına 'evde kalın, bize iş çıkarmayın' yazdı.

+
-
Çarşambalı Mermer Ustasından Anlamlı Çağrı
Çarşambalı Mermer Ustasından Anlamlı Çağrı

Samsun ’un Çarşamba ilçesi nde mermer ustası Tarık Gündüz , yeni tip Koronavirüs (Covid-19 ) salgınına karşı ‘evde kal’ çağrılarına dikkat çekmek için atölyesinde yaptığı mermer mezar başlığına ‘evde kalın, bize iş çıkarmayın’ yazdı.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde mermer ustası olan Tarık Gündüz, sosyal medyada yaptığı paylaşımla gündeme oturdu. Çarşamba'lı mermer ustası  üzerinde #evdekalın  bize iş çıkarmayın diye mezar taşı yaparak vatandaşlara #evdekalın çağrısında bulundu.

 

Çarşamba ilçesinde 15 yılı aşkın süredir mermercilik işi ile uğraşan Tarık Gündüz, Küresel salgın korona virüse karşı önemli bir duyarlılık örneği gösterdi. Salgına karşı vatandaşların evde kalmaları ve sosyal mesafeyi korumaları yönünde çağrılar yapılırken, mermer ustası Tarık Gündüz işletmesinde imal ettiği mezar taşı ile dikkat çekti.

'Evde Kalın, Bize İş Çıkarmayın' ve '#EvdeKalÇarşamba' yazılarının bulunduğu mezar taşını vatandaşlara bilinç oluşturmak adına yaptığını belirten Tarık Gündüz, 'Öncelikle, almış olduğu önlemler ve yaptıkları uyarılardan dolayı Cumhurbaşkanımıza ve yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Bizler alınan önlemlerden memnunuz. Bizde kendimizi bu işin bir parçası olarak görerek uyarıda bulunmak istedik. Hatta bir tık ileriye taşıyarak son noktayı koyduğumuzu düşünüyorum. 'Evde Kal' çağrısına farklı bir boyut getirdiğimizi düşünüyorum. Olayın gerçek yüzünü insanlara göstermek istedik. Evde Kal çağrılarına uyulmazsa, bu olayın asıl gerçek yüzü budur. Biz kesinlikle insanlarımızı sağlıklı bir şekilde burada görmek ve ticaret yapmak istiyoruz. Evde kalmazsanız olayın son ve gerçek noktası budur' dedi.

Tarık Gündüz, iş yerinin önünde bulunan mezar taşının, vatandaşların büyük ilgi odağı olduğunu da söyledi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER