SON DAKİKA

Samsun'daki faili meçhul cinayette flaş gelişme
<>
HaberlerSamsunSamsun'da öğretmenlerden 'evde kal' şarkısı

Samsun'da öğretmenlerden 'evde kal' şarkısı - Samsun Haberleri

Öğretmenler korona virüsüyle mücadeleye katkı vermek için bir şarkıya uyarladıkları yeni sözler ile çalıp seslendirerek klip çektiler.

+
-
Samsun'da öğretmenlerden 'evde kal' şarkısı
Samsun'da öğretmenlerden 'evde kal' şarkısı

Samsun 'un Asarcık ilçesi nde görev yapan 5 öğretmen korona virüsü salgınına karşı alınan önlemlere dikkat çekmek ve 'evde kal' çağrılarına destek olmak amacıyla Türk sanat müziği nden bir şarkı olan Zeytingözlüm 'ün sözlerinde uyarlamalar yaparak bir video klip  hazırladı.

Evden çıkmadan korona virüs üyle mücadeleye katkı vermenin yollarını arayan öğretmenler kendi evlerinden ayrı ayrı çalıp üst üste getirdikleri bölümleri kaydederek bir şarkı haline getirdi. Gitar, keman ve darbuka gibi müzik aletlerini de kullandılar.
'Asarcık için çal sağlık için evde kal' sloganıyla harekete geçen öğretmenler iş bölümü yaparak 3 gün emek verdi. Uyarlayıp seslendirdikleri şarkıda, 'Güzel dostum bu ısrarın nedendir/ Koronanın şakası yok sahidir/ Gün doğunca gözlerin dışarıda/ Güzel dostum sokaklarda işin ne/ Hastalığı düşürürsün peşine' sözleri yer aldı.
Öğretmenlerden Veysel Kara vokalde, Burak Çetinkaya kemanda, Nasuhi Uğur Alkan ritimde, Muhammet Köksal sözlerin hazırlanmasında, Fırat Güler videonun oluşturulmasında yer aldı. Öğretmenler bu yolla uzmanlarında her fırsatta dile getirdiği sosyal izolasyonun önemine dikkat çekti. Klip sosyal medyada da büyük ilgi topladı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER