SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSamsunRamazan ayı ertelenebilir mi? Samsun'dan açıklama geldi

Ramazan ayı ertelenebilir mi? Samsun'dan açıklama geldi - Samsun Haberleri

Samsun İl Müftü Yardımcısı Özlem Kalyoncu Şirin, Ramazan ayının ertelenmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

+
-
Ramazan ayı ertelenebilir mi? Samsun'dan açıklama geldi
Ramazan ayı ertelenebilir mi? Samsun'dan açıklama geldi

Korona virüs  salgınından dolayı Ramazan ayı nın ertelenip ertelenmeyeceğine yönelik sorular sosyal medyada gündem olmuştu. Samsun İl Müftü Yardımcısı Özlem Kalyoncu Şirin  konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Korona virüsten dolayı Ramazan ayı ertelenir mi?

''RAMAZAN AYININ ERTELENMESİ SÖZ KONUSU OLAMAZ'' 

Şirin;''Ramazan ayı birbirini takip eden Hicri aylardan biridir. Nasıl ki ocak şubat mart gibi Miladi aylar birbiri ardınca devam ediyor ve bu aylar arasında bir yer değişikliği ya da erteleme söz konusu değilse , Hicri aylardan biri olan Ramazan ayı içinde böyle bir şey söz konusu olamaz. Biz yalnızca bu yılki Ramazan ayında sürecin etkisi ile nelerin yapılıp yapılmayacağını konuşabiliriz. Bunun bilgisi de Ramazan ayı girmeden evvel Diyanet İşleri Başkanlığı mız tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır'' dedi.

HABER:KÜBRA ÖKSÜZ

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
İrfan Uçar166 gün önce
Yapılan açıklama yerinde bir açıklamadır. Fakat insanımız tutulması müslümana farz olan oruç ibadetini neden erteleme ihtiyacı hissetti. Bunu anlamada zorlanıyorum. Yani sağlıklı insan için ha şimdi tutmuş ha ertelenmiş olarak tutmuş. Bu tutulacaktır. Neden böyle spekülatif sorularla gündem oluşturulmaya, insanımızın aklı bulandırılmaya çalışılıyor? Yoksa kasıtlı mı yapılıyor?
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER