SON DAKİKA

Ertuğrul Sağlam'dan korona açıklaması
<>
HaberlerSamsunKaragöz ve Hacivat'tan Samsun Halkına 'Evde Kal' çağrısı

Karagöz ve Hacivat'tan Samsun Halkına 'Evde Kal' çağrısı - Samsun Haberleri

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü İl Arge Birimi tarafından oluşturulan; öğretmen ve öğrencilerin 'Evimiz Okulumuz' etkinlikleri kapsamında gönderdikleri aktivitelerin paylaşıldığı Youtube kanalında bu defa Hacivat ve Karagöz yer aldı.

+
-
Karagöz ve Hacivat'tan Samsun Halkına 'Evde Kal' çağrısı
Karagöz ve Hacivat'tan Samsun Halkına 'Evde Kal' çağrısı

Gazetemiz köşe yazarlarından, aynı zamanda Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu Türkçe öğretmeni olan Serdar Küçük ’ün hayat verdiği Karagöz ve Hacivat ; 20 yaş altı gençler ile 65 yaş üstü büyüklere yasakları hatırlatırken öğrencilere evde yapmaları gerekenler ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

Hastalıktan sakınmamızı, hastalanıp hastanelerde yatmaktansa sağlıklı kalıp evimizde kalmanın daha güzel olacağını hatırlatıyor, tüm Samsun  halkına da “Evde kal ” mesajı veriyor.

YORUMLAR2 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Necmi ASLAN168 gün önce
Geleneksel kültürümüzün ortaoyunu ve meddah ile birlikte en önemli köşe taşlarından biri olan gölge oyunumuz KARAGÖZ HACIVAT oyunları günümüzden yüz yıllarca önce ortaya çıkmıştır,UNESCO Karagöz’ü Somut Olmayan Kültürel Miras kapsamına aldığı insanları eğlendirirken düşündürmüş, zaman zaman toplumsal bilinç oluşmasında öncü bir rol oynamıştır. Bu bilinçle çocuklarımızın Karagöz ve Hacivat ile tanışmasını sevmesini sağlayan hatta gelecek kuşaklara aktarılmasında bir bir nebzede olsa katkı sağlayan değerli meslektaşım Serdar KÜÇÜK ve Samsun Milli Eği...
C. SERDAR BOSTANCI170 gün önce
Serdar Küçük arkadaşımızı bu anlamlı çalışmasından dolayı kutluyorum
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER