SON DAKİKA

Samsun'da 56 saatlik yasak başladı
<>
HaberlerSamsun Korona VirüsSamsun valisi yeni yasağı açıkladı.

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı. - Samsun Korona Virüs Haberleri

Samsun İl İdare Kurulu Vali Osman Kaymak başkanlığında toplandı. Toplantıda Cumhurbaşanı'nın açıkladığı tedbirlerin detaylarını açıkladı.

+
-
Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın dün akşam yeni korona virüsü önlemlerini açıklamasının ardından, Samsun İl İdare Kurulu ilk toplantısını bugün yaptı.
Toplantıyla ilgili Samsun Valiliği sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı talimatları doğrultusunda, Valimiz Osman Kaymak 'ın başkanlığında İl İdare Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, devletimizin almış olduğu kararlar çerçevesinde ilimizde alınacak ilave önlemler ile ilerleyen süreçte takip edilecek uygulamalar, değerlendirildi.

Cumhurbaşkanımızın talimatı, İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle daha önce planlanan 28 Mart saat 17.00'den sonraki otobüs seferleri iptal olmuştur. Bu tarihten sonraki seferler valiliğimizin izniyle yapılacaktır. Vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımız, şehirler arasında yolculuk yapması için otogarda görev yapan Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi talebinde bulunacaklardır” denildi.

Toplantıda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  ve diğer kurul üyeleri hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı'nın talimatları ile korona virüsle mücadele için oluşturulan Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Osman Kaymak'ın başkanlığında gerçekleştirilerek, Samsun'da alınacak ilave önlemler ile ilerleyen süreçte takip edilecek uygulamalar değerlendirildi.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Veysel252 gün önce
İyide bu hükümet neden hala sokağa çıkma yasağı uygulamamakta kararlı suriyeli kardeşlerimize senelerdir bakan Bu hükümet kendi halkına bakamıyacak kadar acizmidir ??? Ayrıca Ölümler çoğalmaya başladı sayın bakan herşeyde şefaflığımızı koruyacağız diyor iyide neden hangi şehirlerde olduğu ısrarla açıklanmıyor
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER