SON DAKİKA

Samsun'da korkunç yangın
<>
HaberlerSamsunOzon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendiriyor - Samsun Haberleri

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Kemal Toprak, ozon tedavisinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyledi.

+
-
Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Tüm dünyada korona virüsü ile mücadele çalışmalarının sürdüğünü ve bu süreçte bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiğini anlatan VM Medical Park Samsun Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği'nden Uzm. Dr. Kemal Toprak, antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliği olan çok kuvvetli dezenfektan etkiye sahip ozon tedavisiyle ilgili bilgiler verdi.
Ozon terapinin, ozon gazı kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemi olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Kemal Toprak, 'Ozon normalde atmosferde bulunan şeffaf renksiz bir gazdır. Kendine has özel kokusu vardır. Özellikle diyabet, hipertansiyon, alerji, astım KOAH gibi kronik hastalarda ve aynı zamanda bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine ihtiyaç duyulan hastalarda ozon tedavisi oldukça etkilidir' dedi.

Vücutta hücre yenilenmesini artırıyor
Ozon tedavisinin 12 yaşından itibaren tüm yaşlarda kullanılabildiğinin altını çizen Uzm. Dr. Toprak, 'Ozon yeryüzünde bilinen en güçlü doğal dezenfektan olarak kabul edilir. Yaygın kullanılan 'klorheksidin' dediğimiz dezenfektan özelliği oldukça yüksek olan maddeden bile 3125 kat daha güçlü dezenfeksiyon sağlar ve mikrop öldürücü olarak kabul edilir. Ozon tedavisi vücutta kan dolaşımını düzenler. Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırarak kandaki oksijen miktarını artırır. Böylece dokuların oksijenlenmesini ve beslenmesini artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir' diye konuştu.

Virüsleri öldürüyor
Ozonun en önemli etkisinin antioksidan sistemi aktive etmesi olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Toprak, şunları söyledi: 'Ozon tedavisi vücuda verildiği andan itibaren hem bakterilere ve virüslere karşı bir savaşçı gibi davranıp onları öldürmekte hem de antioksidan özelliği ile mitokondri, immün sistem, detoksifikasyon, metabolik ve hormonal sistemlerin düzenlenmesi ile vücutta hücre yenilenmesini artırmaktadır. Bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmaların antioksidan sistemi daha zayıf olduğundan ozondan çok çabuk etkilenmekte ve parçalanmaktadırlar. Ozon ile kolayca okside olabilen lipit zarf içeren virüsler (Herpes, HCV, HIV gibi) ozan tedavisine daha hassastır. Hepatit B ve Hepatit C'de ve HİV hastalarında da ozon terapi son derece etkilidir' şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsunlular dikkat YEPAŞ'dan flaş açıklamaSAMSUN HABER
Samsunlular dikkat YEPAŞ'dan flaş açıklama
Doktorlar bile umudu kesmişti! Samsun'da korona virüs hastasının mucizesiSAMSUN HABER
Doktorlar bile umudu kesmişti! Samsun'da korona virüs hastasının mucizesi
7 Nisan Salı Samsun'da namaz saatleriSAMSUN HABER
7 Nisan Salı Samsun'da namaz saatleri
Samsun Türkiye'ye örnek olduSAMSUN HABER
Samsun Türkiye'ye örnek oldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun Türkiye'ye örnek oldu Samsun Türkiye'ye örnek olduTrafik cezalarını iptal ettirebilirsiniz Trafik cezalarını iptal ettirebilirsinizDoktorlar bile umudu kesmişti! Samsun'da korona virüs hastasının mucizesi Doktorlar bile umudu kesmişti! Samsun'da korona virüs hastasının mucizesi7 Nisan Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 7 Nisan Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuAltın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Nisan 2020 altın kuru Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Nisan 2020 altın kuruSamsunspor Nostalji Maç Videoları 5 Samsunspor Nostalji Maç Videoları 57 Nisan Salı Samsun'da namaz saatleri 7 Nisan Salı Samsun'da namaz saatleriGenç adam 9'uncu kattan atlayarak intihar etti Genç adam 9'uncu kattan atlayarak intihar etti
SIRADAKİ HABER