SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerBayburtBayburt Üniversitesi kütüphanesindeki milyonlarca yayın erişime açıldı

Bayburt Üniversitesi kütüphanesindeki milyonlarca yayın erişime açıldı - Bayburt Haberleri

Korona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime başlanan Bayburt Üniversitesinde, milyonlarca elektronik yayın öğrencilerin ve öğretim elamanlarının kullanıma açıldı.

+
-
Bayburt Üniversitesi kütüphanesindeki milyonlarca yayın erişime açıldı

Bayburt Üniversitesinde, korona virüs tedbirleri kapsamında, YÖK kararı ile üniversitelerin örgün öğretime ara vermesi sonrasında, uzaktan eğitim sistemi hazırlıkları tamamlanarak, yaklaşık 14 bin öğrenci ve 420 akademik personel ile 23 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitime başlandı.
Bayburt Üniversitesi, yeni tip korona virüs (COVİD-19) salgını nedeniyle örgün öğretime verilen aranın ardından, kapalı tutulan kütüphanelerinden yararlanmak isteyen kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayarak, 18 e-Veri Tabanı ile birlikte, 4.503.299 adet e-Kitap ve 168.788 adet e-Dergi'yi öğrencilerin ve öğretim elamanlarının kullanıma açtı. Ayrıca kullanıcılara, milyonlarca makale ve bilimsel çalışmanın kayıtlı olduğu 'Açık Erişim' sistemine de ulaşma imkânı getirildi.
Korona virüs salgını nedeniyle kamusal yaşam ve sosyal hayata yönelik birçok tedbirin sağlık açısından gerekli olduğu bu günlerde dijital ortamda öğretim faaliyetlerine başlanan Bayburt Üniversitesinde 'Sanal Kütüphane' ile önemli bir toplumsal sorumluluk yerine getiriliyor. 14 bini aşkın öğrenci ve 420 öğretim elemanıyla 'Uzaktan Eğitim' faaliyetlerinin yürütüldüğü Bayburt Üniversitesinde, milyonlarca bilimsel yayın da kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bu yayınlara ulaşmak isteyen kullanıcıların bilgisayarları ya da akıllı cihazları üzerinden 'http://katalog.bayburt.edu.tr/vetisbt' adresine girmeleri ve sisteme kayıt olarak elektronik yayınlardan yararlanmaları mümkün hale getirildi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Kayganlaşan yolda kaza yapan araç sürüklenince lastikleri fırladıGÜNDEM
Kayganlaşan yolda kaza yapan araç sürüklenince lastikleri fırladı
Memleketine dönen üniversite öğrencilerinden ev sahiplerine 'kira almayın' çağrıGÜNDEM
Memleketine dönen üniversite öğrencilerinden ev sahiplerine 'kira almayın' çağrı
Ordu'da trafik lambalarında 'evde kal' uyarısıGÜNDEM
Ordu'da trafik lambalarında 'evde kal' uyarısı
Ordu yasağa uydu, sahiller ıssız kaldıGÜNDEM
Ordu yasağa uydu, sahiller ıssız kaldı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü! Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü!Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yok Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yokSamsun'da çalışanlara korona virüs tatili Samsun'da çalışanlara korona virüs tatiliSamsun'da kaza! Otomobil takla attı Samsun'da kaza! Otomobil takla attıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuSamsunspor'un Bazı İstatistikleri Samsunspor'un Bazı İstatistikleriŞehirler arası seyahatte bir yasak daha Şehirler arası seyahatte bir yasak dahaSamsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiri Samsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiriPazar Köşesi... Bizim Deniz, Karadeniz Pazar Köşesi... Bizim Deniz, KaradenizYüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı! Yüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı!
SIRADAKİ HABER