HaberlerSamsun ValilikSamsun Valiliğinden korona virüs talimatı

Samsun Valiliğinden korona virüs talimatı - Samsun Valilik Haberleri

Samsun Valiliği tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına tedbir amaçlı yeni haklar sağlandı.

+
-
Samsun Valiliğinden korona virüs talimatı

Koronavirüs salgını nedeniyle gece gündüz çalışan ve risk altında olan sağlık personelinin konaklama sorunu ortadan kalktı.

24/03/2020 tarihli ve 2280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Karanamesi ile Covid-19 salgın hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin görev yaptıkları sağlık tesisine en yakın kamu sosyal tesislerinde (misafirhanelerde) ücretsiz kalabilmelerinin yolu açılmış oldu.

MİSAFİRHANELER BELİRLENDİ 

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Kararına göre Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, sağlık personellerinin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü misafirhanesi, OMÜ Rektörlüğü Konuk Evi, İlbank A.Ş Bölge Müdürlüğü Misafrihanesi, TEİAŞ 10. İletim Tes. İşi. Grup Müd. Misafirhanesi, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi, PTT Eğitim Merkezi, Türk-İş Eğitim ve Konferans Merkezi Oteli, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Misafirhanesi'nde kalabilmeleri yönünde mağduriyet yaşamaması adına azami hassasiyet gösterilmesi için yetkilileri uyardı.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Vatandaş107 gün önce
Vebalı muamelesi de yapılmasın sağlık çalışanlarına.Defterdarlığa götürdüğümüz evrağı alırken kırk dereden su getirtiliyor mesela...
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER