SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerAmasyaTelefon dolandırıcılığına dikkat

Telefon dolandırıcılığına dikkat - Amasya Haberleri

Bütün uyarılara rağmen dolandırıcılık vakalarının görüldüğünü belirten Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk, telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

+
-
Telefon dolandırıcılığına dikkat

Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk, telefon yoluyla dolandırıcılık olaylarında şüphelilerin, gelişen teknolojik imkanları kullanıp mağdurları telefonla arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtıp, gerçek dışı vaatler ve kurgu olaylarla vatandaşların iyi niyetlerini ve yardımseverlik duygularını istismar ederek dolandırdıkları belirtti.
Kapıya gelerek veya yolda durdurarak polis olduğunu söyleyen kişilere kesinlikle inanılmaması gerektiğini vurgulayan Öztürk, 'Sizi telefonda kişisel bilgileriniz ve kredi kartı numaranız ve benzeri gibi söylemlerle arayan veya herhangi bir hediye kazandınız şeklinde mesaj gönderen kişilere itibar etmeyiniz. Kapıya gelerek veya yolda durdurarak polis olduğunu söyleyen kişilere kesinlikle inanmayınız, kimliklerini sorunuz. Zira görevli bir polis de olsa kapınıza geldiğinde kendisini tanıtmak ve kimliğini ibraz etmek zorundadır.' dedi.

'Şüpheli her durumda 155'i arayınız'
Kolluk güçlerinin telefonla başlatıp telefonla bitirdikleri hiçbir faaliyetlerinin bulunmadığının altını çizen İlçe Emniyet Müdürü Öztürk, 'Dolandırıcılık maksadı ile kendilerine Polis ve Komiser süsü vererek yapılan aramalarda polis telsizi duysa bile sizi aldatmaya yönelik olabileceğinden itibar etmeyiniz. Vatandaşlarımız herhangi bir konu ile ilgili ihtiyaç duyulduğunda, kendisine telefonla ulaşılsa bile muhakkak suretle polis merkezinde veya Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilerek yüz yüze görüşme sağlanmaktadır. Kolluk güçlerinin telefonla başlatıp telefonla bitirdikleri hiçbir faaliyetleri bulunmamaktadır. Uyarılarımızı haberdar olmayan yakınlarınıza ve tanıdıklarınıza paylaşarak mağduriyetleri önleyebilirsiniz. Şüpheli her durumda 155 Polis İmdat hattını arayınız' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Gümüşhane'de bir köye korana karantinasıGÜNDEM
Gümüşhane'de bir köye korana karantinası
Ali Ağaoğlu'nun eski sevgilisi Hazal, erkek arkadaşını bıçakladığı iddiasıyla göGÜNDEM
Ali Ağaoğlu'nun eski sevgilisi Hazal, erkek arkadaşını bıçakladığı iddiasıyla gö
Evde birbirinden güzel ekmek yapma yöntemleriGÜNDEM
Evde birbirinden güzel ekmek yapma yöntemleri
Sağlık müdürlüğü uyardı: 'İlk önce 184'ü arayın'GÜNDEM
Sağlık müdürlüğü uyardı: 'İlk önce 184'ü arayın'

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü! Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü!Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yok Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yokSamsun'da çalışanlara korona virüs tatili Samsun'da çalışanlara korona virüs tatiliSamsun'da kaza! Otomobil takla attı Samsun'da kaza! Otomobil takla attıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuSamsunspor'un Bazı İstatistikleri Samsunspor'un Bazı İstatistikleriŞehirler arası seyahatte bir yasak daha Şehirler arası seyahatte bir yasak dahaSamsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiri Samsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiriSamsun'da adliye personeli kansere yenik düştü Samsun'da adliye personeli kansere yenik düştüPazar Köşesi... Bizim Deniz, Karadeniz Pazar Köşesi... Bizim Deniz, Karadeniz
SIRADAKİ HABER