SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerSamsunEvinizden çıkmadan Samsun'daki sokak hayvanlarına yardım edebilirsiniz

Evinizden çıkmadan Samsun'daki sokak hayvanlarına yardım edebilirsiniz - Samsun Haberleri

Türkiye'de corona virüsü (Covid-19) tedbitleri kapsamında vatandaşlar 'Evde Kal' kuralına uymaya başlayınca cadde ve sokaklar da boş kaldı. Hal böyle olunca da sokak hayvanlarının beslenme sorunu ortaya çıktı.

+
-
Evinizden çıkmadan Samsun'daki sokak hayvanlarına yardım edebilirsiniz

Pet shoplardan alınan, bir süre bakıldıktan sonra sokaklara bırakılan hayvanlar kaderlerine terk ediliyor. İşte bu noktada hayvanseverler devreye girerek o canların karnını doyurmaya bakımlarını yapmaya çalışıyorlar.

 

Ancak Türkiye'de corona virüsü  (Covid-19) tedbitleri kapsamında vatandaşlar 'Evde Kal' kuralına uymaya başlayınca cadde ve sokaklar da boş kaldı. Hal böyle olunca da sokak hayvanlarının beslenme sorunu ortaya çıktı. Samsun ’da koronavirüs önlemleri kapsamında toplu yemek yenilen yerlerin ve lokantaların kapanması sonucu beslenmekte sıkıntı yaşayan sokak hayvanları  yardım bekliyor. Hayvanseverler ise sokaktaki canların mağdur olmaması için destek bekliyorlar.

Hayvansever Efsun Danışmaz da Samsunlulara çağrıda bulunarak “Hayatı paylaştığımız sokak hayvanlarımıza bu zor zamanlarda daha da özen gösteriyoruz. Lokantaların ve fabrikaların koronavirüsü nedeniyle kapanmasından dolayı daha çok mama ihtiyacımız ortaya çıktı” dedi.


https://www.patifood.com/ares-ares-oznur-optik


Adresinden Samsun’daki sokak hayvanlarına mama yardımı yapılmasının mümkün olduğunu kaydeden Efsun Danışmaz ayrıca efsunmakbuledanismaz@gmail.com adresine mail atılabileceğini de söyledi.


Haftanın üç günü şehrin dışına ölüme terk edilen sokak hayvanları için besleme yapmaya giden İbrahim Biral ise; “Yemek bulmakta zorlanıyoruz mama desteklerini bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun Nöbetçi Eczaneler, bugün hangi eczaneler nöbetçiSAMSUN HABER
Samsun Nöbetçi Eczaneler, bugün hangi eczaneler nöbetçi?
Sanayi sitelerinde dezenfeksiyonSAMSUN HABER
Sanayi sitelerinde dezenfeksiyon
Samsun valisi yeni yasağı açıkladıSAMSUN HABER
Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
Samsun'da hedef 25 bin maskeSAMSUN HABER
Samsun'da hedef 25 bin maske

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da süper bulastırıcı iddiası Samsun'da süper bulastırıcı iddiasıSamsun valisi yeni yasağı açıkladı. Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.Korona virüs Samsun'da eğitimin önüne geçemedi Korona virüs Samsun'da eğitimin önüne geçemediSamsun'da hedef 25 bin maske Samsun'da hedef 25 bin maskeSamsun'da karantina altında bulunan öğrenciye sürpriz Samsun'da karantina altında bulunan öğrenciye sürprizSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuAydın'da trafik kazası; 1 ölü, 2 yaralı Aydın'da trafik kazası; 1 ölü, 2 yaralıPAMUK PRENSESİ KİM ÖPECEK? PAMUK PRENSESİ KİM ÖPECEK?Karaman'da bıçaklı kavga: 2 yaralı Karaman'da bıçaklı kavga: 2 yaralıHaftanın Kitabı - Çivit Mavisi Haftanın Kitabı - Çivit Mavisi
SIRADAKİ HABER