SON DAKİKA

Samsun'da korona virüsten ölenlerin sayısı
<>
Haberlerİstanbul'Geleceğin dijital dünyasına güçlü adımlar atılıyor'

'Geleceğin dijital dünyasına güçlü adımlar atılıyor' - İstanbul Haberleri

Uluslararası Pozitif Para Derneği Türkiye Temsilcisi Dr. Artuğ Çetin, 'Gelecek dijitalleşme üzerine kurulu ancak; dijital dünyaya entegre olurken nakitin varlığının bağımsızlığımız olduğunu unutmayalım. Geleceğin dijital dünyasına güçlü adımlar atılıyor' dedi.

+
-
'Geleceğin dijital dünyasına güçlü adımlar atılıyor'

Bağımsız ve Milli Para Kitabı yazarı Uluslararası Pozitif Para Derneği Türkiye temsilcisi Dr. Artuğ Çetin, koronavirüsün Türkiye ve dünya piyasaları üzerindeki etkilerini değerlendirdi.
Çetin, 'Dünyada ve ülkemizde alınan tedbir kararlarının yanı sıra dijitalleşen geleceğin ilk adımları da atılıyor denilebilir. Dünya yeni bir ekonomik sistem için hazırlıklarına çok daha önce başlamıştı. Kripto paralar ve bizim IMMR (Uluslararası Pozitif Para Derneği ) olarak üzerinde titizlikle durduğumuz devletlerin kendi merkez bankaları kontrolünde basacakları dijital paralar ile sistemin ayak sesleri duyulmuştu' dedi.
Geleceğin ödeme aracı dijital paralar mı olacak?
Artuğ Çetin, 'Salgın dönemlerine tarihte baktığınızda ulusların kendilerini pek çok alanda yenileme, yeniden dizayn etme ve toplumların kendi kimliklerini yeniden uyumlama sürecini getirmiştir. Bu dönemin ülkemiz ve dünya için başka bir süreci oluşturacağına inanıyorum. Tüm ekonomik sonuçlar insan eliyle şekillendiği gibi, nakit paranın varlığını sürdürmekte bağımsızlığımız sürdürmekle eş değerde ve insan eliyle olacaktır. Evet gelecek dijitalleşme üzerine kurulu ancak; dijital dünyaya entegre olurken nakitin varlığının bağımsızlığımız olduğunu unutmayalım' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Tarım ve Orman İl Müdürü üreticileri tarlalara davet ettiEKONOMİ
Tarım ve Orman İl Müdürü üreticileri tarlalara davet etti
Borsa haftayı yatay tamamladıEKONOMİ
Borsa haftayı yatay tamamladı
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları
Benzine bir zam dahaEKONOMİ
Benzine bir zam daha

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildi Türkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildiSamsun'da araç giriş çıkışı durduruldu Samsun'da araç giriş çıkışı durdurulduİller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı İller arasında seyahat yasağı için denetimler başladıPKK Terör örgütü alçak saldırısında hayatını kaybeden Sivil Şehit son yolculuğa PKK Terör örgütü alçak saldırısında hayatını kaybeden Sivil Şehit son yolculuğaCezayir'den gelen Türk vatandaşlar Tokat'ta karantinaya girdi Cezayir'den gelen Türk vatandaşlar Tokat'ta karantinaya girdiİller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı İller arasında seyahat yasağı için denetimler başladıBabasını tüfekle öldürdü Babasını tüfekle öldürdü
SIRADAKİ HABER