SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerKilisÜniversitede uzaktan eğitim başladı

Üniversitede uzaktan eğitim başladı - Kilis Haberleri

Korona virüs (COVID-19) pandemisine karşı alınan önlemler doğrultusunda Kilis 7 Aralık Üniversitesinde bugün itibarıyla başlatılan uzaktan eğitim sürüyor.

+
-
Üniversitede uzaktan eğitim başladı

EDMODO yazılımıyla www.edmodo.com sitesi üzerinden yapılan önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde verilen uzaktan eğitimde öğrenciler, ders hocalarıyla doğrudan iletişim kurabiliyorlar ve derslerle ilgili mesaj atabiliyorlar. Derslerin canlı ya da kayıttan video şeklinde paylaşılabildiği uzaktan eğitim sisteminde hocalar ders dokümanlarını, sunumlarını, video ve ses kayıtlarını öğrencilere aktarabiliyorlar.
Öğrenciler, hocalarına olan sorularını veya yorumlarını sunum ve paylaşımların altına yazarak derse interaktif olarak sistem üzerinden katılabiliyorlar. Dileyen hocalar, derslerini Skype uygulaması ile de yapabiliyorlar.
Uzaktan eğitimin ilk gününde Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, eğitimin mekana bağlı kalmadan devam etmesini ve bu bağlamda elindeki imkanlar doğrultusunda devam etmeleri gerektiğini belirterek, nitel araştırma yöntemleri dersini Skype uygulaması üzerinden yaptı.
Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ruhat Yaşar da yine dijital platformdan Orta Doğu Sosyolojisi yüksek lisans dersini sorunsuz bir şekilde işlediğini belirterek, özellikle uzaktan derse katılan öğrencilerin bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek ise ilk gün işlenen İstatistik Analiz Teknikleri dersi ile ilgili şu görüşleri paylaştı: 'İlk dersimiz olmasına rağmen sorunsuz bir şekilde öğrencilerimiz derse katıldılar. Ders anlatımı canlı olarak Skype üzerinden yapıldı. Öğrenciler dersten memnuniyetlerini ifade ettiler'
Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede ülke olarak zor ve sıkıntılı bir süreçten geçildiğini 'Evde Kal Uzaktan Eğitim Al' sloganıyla uzaktan eğitim vererek bu zorunlu tatil süresince öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması için çalıştıklarını ifade etti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Kayganlaşan yolda trafik kazası: 2 yaralıGÜNDEM
Kayganlaşan yolda trafik kazası: 2 yaralı
Kavgada kalbinden bıçaklanan genç hayatını kaybettiGÜNDEM
Kavgada kalbinden bıçaklanan genç hayatını kaybetti
Teröre giden kaynaklar halka akmaya devam ediyorGÜNDEM
Teröre giden kaynaklar halka akmaya devam ediyor
Kayganlaşan yolda kaza yapan araç sürüklenince lastikleri fırladıGÜNDEM
Kayganlaşan yolda kaza yapan araç sürüklenince lastikleri fırladı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü! Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü!Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yok Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yokSamsun'da çalışanlara korona virüs tatili Samsun'da çalışanlara korona virüs tatiliSamsun'da kaza! Otomobil takla attı Samsun'da kaza! Otomobil takla attıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuSamsunspor'un Bazı İstatistikleri Samsunspor'un Bazı İstatistikleriŞehirler arası seyahatte bir yasak daha Şehirler arası seyahatte bir yasak dahaSamsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiri Samsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiriPazar Köşesi... Bizim Deniz, Karadeniz Pazar Köşesi... Bizim Deniz, KaradenizYüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı! Yüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı!
SIRADAKİ HABER