SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerSamsunSamsun'da Medikal Sanayi Başkanı'ndan çarpıcı açıklamalar

Samsun'da Medikal Sanayi Başkanı'ndan çarpıcı açıklamalar - Samsun Haberleri

Samsun'da Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Başkanı Ahmet Aydemir, 'İlaç ve Tıbbi Cihaz Sanayi Başkanlığı kurulmalı' dedi.

+
-
Samsun'da Medikal Sanayi Başkanı'ndan çarpıcı açıklamalar

Samsun'da Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Başkanı  Opr. Dr. Ahmet Aydemir, korona virüs  ve benzeri biyolojik unsurla hızlı ve sonuç alan bir mücadele için lazım olan malzemelerin AR-GE’sinin ve üretiminin önceden planlanması gerektiğini belirtti.

ÜRETİM ÖNCEDEN PLANLANMALI 

Aydemir açıklamasında; 'Üretim önceden planlanmazsa, tüm dünya insanlığının şu an olduğu gibi son derece basit bir şişe kolonya ve bir adet maskeye muhtaç kalacak.Bana şu son 2 ay içerisinde çoğunluğu yurt dışına gönderilmek üzere yüzlerce yerden maske, dezenfektan ve gündemi meşgul eden korona virüsü ile mücadele etmek için gereken solunum cihazı ve benzeri cihazlar soruldu''açıklamasında bulundu.

İLAÇ VE TIBBI CİHAZ SANAYİ BAŞKANLIĞI KURULMALI 

Ahmet Aydemir; ''Üretilmesi zor olmayan bu cihazların maalesef kümelenmemizde şu an için üretimi olmadığı yanıtını vermek zorunda kaldık. Bana göre bu tür üretimler ihtiyaç daha hasıl olmadan planlanmalı ve yönlendirilip yönetilmelidir. Dünyamızda gündemin en önemli maddesini teşkil eden korona virüs pandemisinden de anlaşılacağı üzere, dünyada hızla değişen şartlar artık ilaç ve tıbbi cihazların bundan sonraki dönemlerde de en az savunma sanayisi kadar stratejik öneme haiz olduğunu göstermektedir. Stratejik öneme haiz olan ilaç ve tıbbi cihazların, Savunma Sanayi Başkanlığı’na benzer bir model ile devletimiz tarafından ele alınıp ‘ilaç ve tıbbi cihaz sanayi başkanlığı’ kurulmasının ve bu başkanlık tarafından ilaç ve tıbbi cihaz sanayisinin yönetilip yönlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda MEDİKÜM olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim.Dünyadaki olaylar biyolojik savaşa doğru dönüyor. Bizim de biyolojik savaşa karşı savunma sistemlerini oluşturmamız lazım. Bundan sonraki süreçte de bu ve benzeri süreçler yaşanmaya devam edecektir. Bugün Covid-19 yarın Covid-20-21 olacaktır. Eğer bu bir biyolojik savaşsa senin biyolojik savunma unsurlarında olmalı. Nasıl savunma sanayi devlet olarak destekleniyorsa aynı şekilde ilaç ve tıbbi cihaz sanayisi de ilk etapta ‘İlaç ve Tıbbi Cihaz Sanayi Başkanlığının kurulması ve sonraki aşamalarda da bu başkanlık tarafından, üretim, planlama ve AR-GE faaliyetleri koordine edilip, yürütülmesi yolu ile desteklenmelidir. ” dedi.YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun Valisi yeni yasağı açıkladı! Bu alanlara çocuklar giremeyecekSAMSUN HABER
Samsun Valisi yeni yasağı açıkladı! Bu alanlara çocuklar giremeyecek
Samsun'da kaza! Yaralılar varSAMSUN HABER
Samsun'da kaza! Yaralılar var
Samsun'da adliye personeli kansere yenik düştüSAMSUN HABER
Samsun'da adliye personeli kansere yenik düştü
Samsun'da sağlık çalışanlarından meslektaşlarına vefa!SAMSUN HABER
Samsun'da sağlık çalışanlarından meslektaşlarına vefa!

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü! Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü!Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yok Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yokSamsun'da çalışanlara korona virüs tatili Samsun'da çalışanlara korona virüs tatiliSamsun'da kaza! Otomobil takla attı Samsun'da kaza! Otomobil takla attıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuSamsunspor'un Bazı İstatistikleri Samsunspor'un Bazı İstatistikleriŞehirler arası seyahatte bir yasak daha Şehirler arası seyahatte bir yasak dahaSamsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiri Samsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiriPazar Köşesi... Bizim Deniz, Karadeniz Pazar Köşesi... Bizim Deniz, KaradenizYüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı! Yüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı!
SIRADAKİ HABER