SON DAKİKA

6.6 büyüklüğünde deprem!
<>
HaberlerSamsunSamsun'dan Trabzon'a geçti koronadan ölünce ortalık karıştı

Samsun'dan Trabzon'a geçti koronadan ölünce ortalık karıştı - Samsun Haberleri

Trabzon Of'ta yurt dışından geldiğini saklayan kişi, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Vefat eden kişinin temas kurduğu 70 kişi karantina altına alınırken sosyal medyada bu kişinin Samsun üzerinden Trabzon'a geçtiği iddia edildi.

+
-
Samsun'dan Trabzon'a geçti koronadan ölünce ortalık karıştı
Samsun'dan Trabzon'a geçti koronadan ölünce ortalık karıştı

Fransa ’da korona virüs  teşhisi konulan bir kişi buna rağmen vefat eden bir akrabasının cenazesine gelmek istedi.

Fransa’dan hava yolu ile İstanbul ’a gelip kendine karantina uygulamayan 62 yaşındaki E.Y. yine iddiaya göre otobüsle önce Samsun ’a buradan da memleketi Trabzon ’a geçiyor.


Fransa’da korona virüse yakalandıktan sonra geldiği Türkiye’de vefat eden 62 yaşındaki E.Y.’nin yurt dışından geldiğini sakladığını, en az 2 yakınına virüsü bulaştırdığı öğrenildi. Vefat eden kişinin temas kurduğu 70 kişi de karantina altına alındı.


Kendisini karantinaya almayan, hastalandığında Fransa’dan geldiğini sağlık ekibinden gizleyen 62 yaşındaki E.Y., 9 Mart’ta İstanbul’a geldi.
İstanbul’dan Trabzon’a Samsun üzerinden geçtiği iddia edilen E.Y., bir cenazeye katıldı. E.Y., 2 gün geçtikten sonra 11 Mart’ta yüksek ateş şikayetiyle Of Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği’ne başvurdu.


İLK İKİ TEST NEGATİF 


E.Y. burada da bir ihmale imza atarak doktorlara yurt dışından geldiğini söylemedi. Buna rağmen doktorlar kendisine koronavirüs testi yaptı, ancak sonuç negatif çıktı. İlaç verilerek evine gönderilen E.Y.’nin ateşi düşmeyince 12 Mart’ta yeniden hastaneye götürüldü. Burada bir kez daha test yapıldı. Ancak sonuç yine negatif çıktı.

ÜÇÜNCÜ TEST POZİTİF ÇIKTI 


16 Mart’ta yüksek ateşten dolayı Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen E.Y.’ye bir korona testi de burada yapıldı, sonuç pozitif çıktı. İlk değerlendirmelerde kuluçka döneminde olduğu için testlerin ‘negatif’ sonuç verebileceği öngörüldü. E.Y. karantinaya alınarak tedavisine başlandı. Ancak E.Y. 20 Mart günü yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. E.Y. Cumapazarı Mahallesi’nde sadece yakınlarının katıldığı bir törenle sessiz sedasız toprağa verildi.

DOKTORLAR KARANTİNADA 


E.Y’de virüs tespit edilmesinin ardından, temasta bulunduğu akraba ve yakın çevresi mercek altına alındı. E.Y.’nin Araklı’daki iki akrabasının koronavirüs testleri pozitif çıktı. Hem bu 2 kişi hem de görev yaptıkları kamu kurumundaki tüm personel karantinaya alındı. E.Y. ile temasta bulunan tüm yakın çevresi ile yüksek ateş şikayetiyle gittiği dahiliye bölümündeki tüm sağlık personeli de olası virüs tehlikesine karşı 14 günlük karantina sürecine alındı. E.Y. yüzünden karantinaya alınanların sayı 70’i aştığı belirtiyor.

YORUMLAR2 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Nur220 gün önce
Ya dunya calkalaniyor Bu ne büyuk bir sorumsuzluk Hesabini Allaha ve o bulaştırduği onca insana nasil verecek.Rabbim kul hakkıyla gelme diyor.O kadar kul hakkından korkarken bunca kulun hakkını nasıl verecek. Beynim durdu.Bu nasil bir düşünce.Bir de saklıyor
Nazan220 gün önce
Ne vicdansız biriymiş o kadar insana sebep olmuş inşallah öteki dünyada bedelini en ağır şekilde öder.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER