SON DAKİKA

Türkiye'de korona virüsten en çok ölüm bugün yaşandı
<>
HaberlerTokatNene Hatun'un torunları maske üretiyor

Nene Hatun'un torunları maske üretiyor - Tokat Haberleri

Tokat'ta, meslek lisesi öğrencileri, gönüllü olarak maske üretiyor.

+
-
Nene Hatun'un torunları maske üretiyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 21 ilde 37 okulda cerrahi maske üretim yapılıyor. Tokat'ta da Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gönüllü öğrenci ve öğretmenler tarafından cerrahi ve N95 maske üretimine başladı. Okulun bodrum katında bulunan konferans salonunda maske kumaşları kesilerek dikime hazırlanıyor. Moda tasarım öğrencileri ve öğretmenleri tarafından ise atölyede maskeler dikilerek kullanıma hazır hale getiriliyor. Haftada 25 bin üretilmesi planlanan maskelerin ilk etapta kamu kurum ve kuruluşlarındaki ihtiyacı karşılaması bekleniyor.
Okul Müdiresi Sevil Alaçam, korona virüs önlemleri kapsamında maske üretimi yaptıklarını ifade ederek, 'Dünya, ülkemiz korona virüsü ile büyük bir mücadele içerisinde ve ihtiyaç duyulduğu için biz bu çalışmaya başladık. Bu Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir çalışmasında 37 il pilot seçildi. Tokat'ta pilot illerimizden ve moda tasarım alanı atölyesinde biz gönüllü olarak öğretmenlerimiz öğrencilerimiz maske ve üretimine başladık. Yeni başladık ama çok ama çok canı gönülden çalışıyor öğrencilerimiz. Haftada 25-35 bin adet maske üretmeyi planlıyoruz' dedi.
Alaçam, çok acil olduğu için öncelikle kamuya yönelik talepler doğrultusunda çalıştıklarını ifade ederek, 'Maske üretimi bana geçtiğimiz günlerde yaşadığımız Çanakkale zaferini hatırlatıyor. Bu gençlerimizde Tokat'ın Nene Hatunları. Onlar canlarını dişine takarak halkımız için milletimiz için maske üretiyorlar. Dolayısıyla hem öğrencilerimize hem de canla başla çalışan öğretmenlerimize öğrencilerimize gönderen velilerimize teşekkür ederiz' diye konuştu.
Moda tasarım bölümü öğrencisi Zerda Yıldız da maske üretmekten gurur duyduğunu belirterek, 'Gerçekten büyük bir iş. Maske stokları tükendi, biz burada gönüllü olarak maske üretiyoruz' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
PAMUK PRENSESİ KİM ÖPECEKGÜNDEM
PAMUK PRENSESİ KİM ÖPECEK?
Haftanın Kitabı - Çivit MavisiGÜNDEM
Haftanın Kitabı - Çivit Mavisi
Boyabat'ta 'Kırkkızlar Cam Teras ve Günübirlik Tesis' için imzalar atıldıGÜNDEM
Boyabat'ta 'Kırkkızlar Cam Teras ve Günübirlik Tesis' için imzalar atıldı
Rus ordusu 16 bölgeye hastane kuruyorGÜNDEM
Rus ordusu 16 bölgeye hastane kuruyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da süper bulastırıcı iddiası Samsun'da süper bulastırıcı iddiasıSamsun'da hedef 25 bin maske Samsun'da hedef 25 bin maskeKorona virüs Samsun'da eğitimin önüne geçemedi Korona virüs Samsun'da eğitimin önüne geçemediSamsun'da karantina altında bulunan öğrenciye sürpriz Samsun'da karantina altında bulunan öğrenciye sürprizAydın'da trafik kazası; 1 ölü, 2 yaralı Aydın'da trafik kazası; 1 ölü, 2 yaralıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuPAMUK PRENSESİ KİM ÖPECEK? PAMUK PRENSESİ KİM ÖPECEK?Karaman'da bıçaklı kavga: 2 yaralı Karaman'da bıçaklı kavga: 2 yaralıHaftanın Kitabı - Çivit Mavisi Haftanın Kitabı - Çivit MavisiRus ordusu 16 bölgeye hastane kuruyor Rus ordusu 16 bölgeye hastane kuruyor
SIRADAKİ HABER