SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerSamsunBaşkan Sandıkçı: 'Virüse karşı tüm önlemleri alıyoruz'

Başkan Sandıkçı: 'Virüse karşı tüm önlemleri alıyoruz' - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının yayılmasını önlemek için tedbir amaçlı ilçe binalarındaki asansörlerin bakımını üstlenen yetkili firma ile birlikte hijyen ve dezenfekte çalışması yapıyor.

+
-
Başkan Sandıkçı: 'Virüse karşı tüm önlemleri alıyoruz'

Bir program dahilinde, halkın yoğun olarak kullandığı sosyal donatı alanlarında kendi bünyesinde oluşturduğu ekiplerle dezenfekte çalışmalarını sürdüren Canik Belediyesi Sivil Savunma Birimi Ekiplerince ilçe binalarındaki asansörlerin bakım ve onarımına yetkili firmayla irtibat halinde olarak kontrol ve bakımı öncesi dezenfekte edilerek kullanılmasını sağlanıyor.

'Dezenfekte çalışmalarını ilçemizin tamamında sürdürüyoruz'
Başkan Sandıkçı korona virüse karşı tüm çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 'Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen korona virüs salgınının yayılmasını önlemek için tüm çalışmaların içerisindeyiz. Bakanlıklarımızın uyarılarını harfiyen uyguluyoruz. İlçemiz genelinde insanlarınızın özellikle yoğun olarak kullandığı alanların tamamında dezenfekte çalışmaları yapmaya devam ediyoruz' dedi.

'İlçedeki asansörler bakım öncesi dezenfekte ediyoruz'
Özellikle bina sakinlerinin tamamının günün her saati yoğun olarak kullandığı asansörlerin periyodik bakımları kadar, hijyen ve dezenfekte çalışmalarının da yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Sandıkçı, 'Halkımızın sağlığı için gerekli bütün tedbirlerimizi almamız şart. Ancak bu şekilde sağlığımızı tehdit eden virüsün yayılmasına engel olabiliriz. Her gün yüzlerce elin değdiği asansör çağırma düğmeleri ve içerisinde temas ettiğimiz tutunduğumuz alanların da mutlaka dezenfekte edilmesi gerekiyor. İlçemiz gelenindeki asansörlerin bakımını üstlenen yetkili firmayla irtibat halinde bakımı ve onarımı öncesi dezenfekte çalışmalarını yürüterek, halkımızın sağlıklı bir şekilde kullanmasını sağlıyoruz. Devletimizin tüm uyarılarını dikkate alarak, ilçe halkımızla, tüm paydaşlarımızla el birliği içerisinde bu salgının üstesinden geleceğiz. Evimizde kalalım, ülkemizin geleceğine, sağlığına katkıda bulunalım' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsunlular dikkat!SAMSUN HABER
Samsunlular dikkat!
Salgın hastalıkların ruh sağlığına etkisiSAMSUN HABER
Salgın hastalıkların ruh sağlığına etkisi
Samsun otogarı bom boşSAMSUN HABER
Samsun otogarı bom boş
Samsun'da halk pazarları korona virüse davetiye çıkardıSAMSUN HABER
Samsun'da halk pazarları korona virüse davetiye çıkardı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da süper bulastırıcı iddiası Samsun'da süper bulastırıcı iddiasıSamsun valisi yeni yasağı açıkladı. Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.Samsun Valisi Osman Kaymak, bu iddianın asılsız olduğunu söyledi. Samsun Valisi Osman Kaymak, bu iddianın asılsız olduğunu söyledi.Samsun'da karantina altında bulunan öğrenciye sürpriz Samsun'da karantina altında bulunan öğrenciye sürprizTHY'den flaş karar THY'den flaş kararSamsun'da hedef 25 bin maske Samsun'da hedef 25 bin maskeKorona virüs Samsun'da eğitimin önüne geçemedi Korona virüs Samsun'da eğitimin önüne geçemediSürücülere 'zorunlu olmadıkça yolculuk yapmayın' uyarısı Sürücülere 'zorunlu olmadıkça yolculuk yapmayın' uyarısıSamsun'da sokak hayvanlarının mamalarını çöpe attırdı. Samsun'da sokak hayvanlarının mamalarını çöpe attırdı.Samsun İl Sağlık Müdürlüğü de süper bulaştırıcıyı yalanladı Samsun İl Sağlık Müdürlüğü de süper bulaştırıcıyı yalanladı
SIRADAKİ HABER