SON DAKİKA

Samsun valisi yeni yasağı açıkladı.
<>
HaberlerAydınSöke Ziraat Odası üretici için ekonomik tedbirlerin alınmasını istedi

Söke Ziraat Odası üretici için ekonomik tedbirlerin alınmasını istedi - Aydın Haberleri

Söke Ziraat Odası gerçekleştirdiği basın toplantısında Covid-19 salgını ile ilgili açıklanan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' paketinde tarım sektörünün yer almamasının kendilerini üzdüğünü açıkladı.

+
-
Söke Ziraat Odası üretici için ekonomik tedbirlerin alınmasını istedi

Tarım sektörünün öncelikli olacağı üretici ve tüketicilerin korunacağı yeni bir paketin açıklanmasını isteyen Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tanyeri; 'İnsanlarda aç kalma korkusu ve yeterli beslenme endişesinin ağır bastığı şu günlerde tarım bilinci önceliğimiz olmalıdır' dedi.
Korona virüs (Covid-19) salgınının gıda güvencesi, kaliteli ve yeterli gıdaya ulaşmanın önemini bir kez daha ortaya çıkardığımı belirten Tanyeri; 'Fedakar çiftçilerimiz en zor dönemde canla başla üretmeye, bu süreçte sofralarımızı donatmaya devam edeceklerdir. İçinde olduğumuz bu süreçte tarıma daha fazla önem verilmeli, çiftçilerin üretimde kalmaları sağlanmalıdır' dedi.
Söke Ziraat Odası, Tarım sektörü olarak isteklerini sıraladı. Ziraat Odası; Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifi ve özel bankalara kredi borçlarının faizsiz ertelenmesini istedi. Üretimin sürdürebilmesi için bu yıla mahsus faizsiz kredi verilmesi gerektiğini ifade etti. Tarım ve hayvancılıkta kullanılan elektrik borçları ile tarımsal sulama borçlarının faizsiz ertelenmesi gerektiğinin dikkat çekildiği açıklamada; ödenmesi gereken desteklemelerin de bir an önce ödenmesi gerektiği vurgulandı. Bağkur prim borçlarının da ertelenmesi gerektiğine vurgu yapıldı.
Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Hüseyin Akkoyun ise; gübre ve mazot desteklemelerinin bir an önce ödenmesi gerektiğini söyledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Uzmanlar 'koronaya karşı sarımsak tüketin' dedi, fiyatlar 60 liraya kadar çıktıEKONOMİ
Uzmanlar 'koronaya karşı sarımsak tüketin' dedi, fiyatlar 60 liraya kadar çıktı
Korona virüsün patenti alındı mıEKONOMİ
Korona virüsün patenti alındı mı?
Burhaniye'de kadın fabrikatöre TKDK desteğiEKONOMİ
Burhaniye'de kadın fabrikatöre TKDK desteği
Van'da ekmeğe yapılan zamma tepkiler büyüyorEKONOMİ
Van'da ekmeğe yapılan zamma tepkiler büyüyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü! Samsunlu iş adamı korona virüsten öldü!Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yok Samsun'da korona virüse yeni tedbirler! Satışa izin yokSamsun'da çalışanlara korona virüs tatili Samsun'da çalışanlara korona virüs tatiliSamsun'da kaza! Otomobil takla attı Samsun'da kaza! Otomobil takla attıSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuSamsunspor'un Bazı İstatistikleri Samsunspor'un Bazı İstatistikleriŞehirler arası seyahatte bir yasak daha Şehirler arası seyahatte bir yasak dahaSamsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiri Samsun'dan giden araçlara korona virüs tedbiriPazar Köşesi... Bizim Deniz, Karadeniz Pazar Köşesi... Bizim Deniz, KaradenizYüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı! Yüksel Yıldırım korona virüs test sonucunu açıkladı!
SIRADAKİ HABER