SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSamsun Korona VirüsSosyal medyada troller bir türlü uslanmıyor

Sosyal medyada troller bir türlü uslanmıyor - Samsun Korona Virüs Haberleri

Korona virüs gibi tüm toplumu derinden etkileyen bir hastalığı bile çıkar amaçlı kullananlar uslanmıyor.

+
-
Sosyal medyada troller bir türlü uslanmıyor

Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 170'in üzerinde ülkeye yayılan koronavirüsün tespit edildiği kişi sayısı 169 bini, virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığı yüzünden ölenlerin sayısı 6 bin 400'ü aştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de tespit edilen koronavirüslü hasta sayısının 15 Mart itibariyle 18 olduğunu açıkladı. Samsun’da da 10 kişi korona virüs şüphesi ile gözlem altında.

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsun'da tedbir amaçlı 10 kişi korona virüsü şüphesiyle gözetim altında tutulmaktadır. Durumu pozitif olan kimse yoktur' dedi.

Korona virüsü nün çok ciddi bir durum olduğunu belirten Kaymak, "İlimizde korona virüsü pozitif olan insan yok. Umreden gelen vatandaşlarımız her gün kontrol ediliyor. Samsun Sağlık Müdürlüğümüz umreden gelen vatandaşları arıyor ve semptomlarında bir değişiklik var mı diye kontrol ediyor. Şüphelendiğimiz 10 kişi var" diye konuştu.

Bütün bunlara rağmen korona virüs hastalığını bile kötü niyetle kullanan troller bir türlü engellenemiyor. Aynı resmi Samsun’da korona virüs vakası, Ordu’da korona virüs vakası, Bursa’da korona virüs vakası, Sinop korona virüs vakası, Trabzon korona virüs vakası  gibi başlıklarla paylaşan sosyal medya trolleri aslında suç işliyor.

Bu konuda İç İşleri Bakanlığı da gerekli tahkikatları yaptığını açıklamıştı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER