SON DAKİKA

Samsun'da komiser yardımcısı kaza yaptı
<>
HaberlerSamsunSamsun İl Sağlığı Müdürlüğü'nde 'Su' açıklaması

Samsun İl Sağlığı Müdürlüğü'nde 'Su' açıklaması - Samsun Haberleri

Samsun İl Sağlığı Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı.

+
-
Samsun İl Sağlığı Müdürlüğü'nde 'Su' açıklaması
Samsun İl Sağlığı Müdürlüğü'nde 'Su' açıklaması

Samsun  İl Sağlığı Müdürlüğü, içme suyuna yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Samsun İl Sağlığı Müdürlüğü  tarafından yapılan açıklamada;


''Son günlerde ilimizde içme ve kullanma suları hakkında yazılı ve görsel basında yer alan haberler hakkında aşağıdaki açıklamaların yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur.

SASKİ'nin açıklamaların aksine Samsun'daki suların analizleri kafa karıştırdı
Müdürlüğümüzce ilimizde tüm içme kullanma suları “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” gereğince; fiziksel, mikrobiyolojik ve kimyasal parametreler açısından periyodik olarak kontrol edilmektedir.

İlimizde 1228 noktadan kontrol ve denetim izleme amaçlı içme kullanma su numuneleri alınmakta ve Müdürlüğümüze bağlı Halk Sağlığı Laboratuvarımızda çalışılmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü ve SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan Coğrafi Bilgi Sistemi kullanılarak alınan numunelere ait analiz sonuçları izlenmektedir.

Mevzuat değerlerinin aşıldığı durumlarda İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık Müdürlüklerimizce SASKİ Genel Müdürlüğü  ve İlçe SASKİ Şube Müdürlüklerine gerekli bildirimler ve uyarılar yapılmakta, şayet uygunsuzluk varsa, düzeltilene kadar numune takiplerine devam edilmektedir.

SAMÇEP: 'SASKİ Samsun Halkının Sağlığı İle Oynuyor'
2019 yılında merkez ilçelere ait Al değerleri mevzuat sınırları içinde tespit edilmiştir. 2020 yılı Ocak ve Şubat aylarında 559 kontrol ve 78 denetim izleme numunesi alınmıştır. İlimiz dört merkez ilçesinin (İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy) içme kullanma su temini Selahattin Ereren Arıtma tesisinden sağlanmaktadır.

Ocak ayında merkez ilçelerden alınan numunelerde mevzuat değerinin hafif üzerinde Al (Alüminyum)  yükseklikleri tespit edilmiş olup, konu ile ilgili gerekli bilgilendirme ve uyarılar SASKİ Genel Müdürlüğüne yapılmıştır. Periyodik olarak dört merkez ilçede Al parametresine yönelik takip numuneleri müdürlüğümüzce alınmaya devam edilmektedir.

SASKİ sularda sorun yok dedi ama...
Sonuç itibariyle; SASKİ  Genel Müdürlüğünün yapmakta olduğu çalışmalar Müdürlüğümüzce yakından takip edilmekte ve ilgili kurumlar tarafından konuya azami hassasiyet gösterilerek çalışmalar yürütülmektedir.'' denildi.

Mustafa Demir'den çarpıcı açıklamalar!

Mustafa BİLİK'in kaleminden...SASKİ konusu daha çok su götürür

YORUMLAR2 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
özgür209 gün önce
Sonuç,hangi tedbir alındı halk be kadar bilgili,herkes damacana su içebilecek evine sipariş verebilecek maddi niteliğe sahip mi, bu suları tüketenlerin karşılaşacağı sağlık problemleri için bir beyaz masa oluşturuldu mu.eror...
Duran Zengin209 gün önce
Ne konuşuyorsunuz Başkan Atakumda çamur akıyor çamur,Bu suyla bırak yemek yapmayı banyo bile yapılmaz.Yazıklar olsun saskiye.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER