SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maç sonucu: 3-0
<>
HaberlerSamsun Samsun'da çiftçiye ve tarıma büyük destek

Samsun'da çiftçiye ve tarıma büyük destek - Samsun Haberleri

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da çiftçimize 53.795.000 lira mazot ve gübre destek sağlandığını belirterek, ödemelerin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını belirterek, Daima çiftçilerimize en güzel imkanları sunmanın gayreti içerisinde olduk' dedi.

+
-
 Samsun'da çiftçiye ve tarıma büyük destek
Samsun'da çiftçiye ve tarıma büyük destek

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu , Samsun'da Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS ) dahil olan çiftçi lere, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında mazot ve gübre desteği ödemelerinin yapıldığını belirtti. Başkan Aksu, "64 bin 858 işletmeye 2.019.691 dekar alana 43 milyon 795 bin 578 TL mazot, 10.000.000 TL gübre desteklemesi olmak üzere toplamda 53.795.000 TL destekleme ödemesi yapılmıştır" dedi.  

Samsun 'un tarım üretimin yoğun yaşandığı illerden biri olduğunu ifade eden Başkan Aksu, "AK Parti' mizin iktidara geldiği günden bu yana tarıma ve çiftçiye büyük destek verdik. Daima çiftçilerimize en güzel imkanları sunmanın gayreti içerisinde olduk. Yılların ihmallerini gidererek Türkiye'yi tarımda büyüyen bir ülke yaptık. Tarımsal üretimi ekonomik boyutunun ötesinde stratejik bir sektör olarak değerlendirdik. Özellikle dört ovası ile Samsun tarıma dayalı sanayi bakımından da büyük bir avantaja sahip. Karadeniz havzasının en verimli ovaları bizde. Artık bu potansiyel harekete geçti. 17 yılda tarımsal hasıla yüzde 486 arttı. Türkiye,tarımdaki kalkınmasıyla artık 190 ülkeye tarımsal ürün ihraç eden bir ülke haline geldi. Tarım sektörü dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarışır hale geldi.  Gençlerimize destek sağlayarak tarıma ilgilerini arttırdık. İnşallah hem şehrimizin hem de ülkemizin topraklarından bereket daha fazla artacak. Üreticilerimize şimdiden bereketli ve bol kazançlar diliyorum" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER