HaberlerMardinArtuklu Üniversitesi'nde akademik terfilere cübbe giydirildi

Artuklu Üniversitesi'nde akademik terfilere cübbe giydirildi - Mardin Haberleri

Mardin Artuklu Üniversitesi'nde görev alan ve başarılı çalışmaları ile üst unvanlar alan akademik personeller için akademik değerlendirme toplantısı ve cübbe giyme töreni düzenlendi.

+
-
Artuklu Üniversitesi'nde akademik terfilere cübbe giydirildi

Vali Kılıçlar salonunda düzenlenen törene Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar akademik unvanlarında ilerleme sağlayan ilim insanlarını tebrik ederek cübbelerini giydirdi. Bilimin fabrikası olan üniversitelerin dinamik, üretken eserler ortaya koymasının gerekliliğini ifade eden Rektör Özcoşar, glokalizm kavramının tam olarak içini doldurmak adına kendini sürekli olarak yenileyen ve araştırmayı öğrenmeyi kendisine destur edinmiş üretken akademisyenlerin elzem olduğunu belirtti. Mardin Artuklu Üniversitesi'nin belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda ivme kazanma yolunun akademik başarılardan geçtiğini vurgulayan Prof. Dr. Özcoşar, 'Özgürlük ve öznel olma iddiamız modern dönemin en büyük akademik entelektüel handikabını aşma hedefine dayanıyor. Bu gün akademik camiada kullandığımız ve önem atfettiğimiz bizi heyecanlandıran bir kavramın, yarın hiçbir şey işaret etmeyecek olması ihtimali aslında tüm teorik kavramsallaştırma ve araştırmaların bir araç olmanın ötesinde anlam ifade etmediğini ve akademisyenlerin, akademinin ve ulemanın bunların ötesinde bir gayeye ram olmaları gerektiğinin en bariz kanıtını görüyoruz' dedi.
Bu yaklaşımla teorik olarak bağlılığı olmayan ama kendini yaşadığı coğrafyaya borçlu hisseden bir akademik yaklaşımla göreve gelerek çalışmalarını sürdürdüklerini ve Mardin Artuklu Üniversitesi'ni zirveye taşıyarak diğer üniversitelere örnek olacak birçok projeye start verildiğini hatırlatan Rektör Özcoşar, Üniversiteyi merkeze alan ve şehre her alanda dönüşü olacak başarılar hedeflediklerini belirtti.
Törende, 2 akademisyen profesör, 13 akademisyen doçent, 15 akademisyen Dr. öğretim üyesi, 1 akademisyen öğretim görevlisi, 4 akademik personel araştırma görevlisi unvan belgesini alarak cübbe giydi.
Akademik kariyerini emeklilik ile tamamlayan MAÜ Türkiye'de Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Tayfun'a üniversiteye sunduğu öneli katkılardan dolayı plaket takdim edildi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Özdil'e ise yazıp-yönettiği 'Bare Giran' (Ağır Yük) filminin 7. Duhok Uluslararası Film Festivali'nde jüri özel ödülünü kazanarak gösterdiği başarıdan dolayı kendisine plaket takdim edildi.
Tören, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Bartın Üniversitesi akademik kurul toplantıları gerçekleştirildiGÜNDEM
Bartın Üniversitesi akademik kurul toplantıları gerçekleştirildi
Köprülülü Hamdi Bey şehit edilişinin 100 yılında anıldıGÜNDEM
Köprülülü Hamdi Bey şehit edilişinin 100. yılında anıldı
Kazada ağır yaralanan Antalyalı gazeteci yaşam mücadelesini kaybettiGÜNDEM
Kazada ağır yaralanan Antalyalı gazeteci yaşam mücadelesini kaybetti
Orduzu'nun imarı Mayıs ayında tamamlanacakGÜNDEM
Orduzu'nun imarı Mayıs ayında tamamlanacak

EN ÇOK OKUNANLAR

17 Şubat Pazartesi Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 17 Şubat Pazartesi Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsunspor'da kongre günü ertelendi Samsunspor'da kongre günü ertelendiSamsun'da kargodan gelen paketten çıkan şok etti! Samsun'da kargodan gelen paketten çıkan şok etti!Samsun'da rekor cezaya beraat kararı verildi Samsun'da rekor cezaya beraat kararı verildiSamsunlu aile çaresiz durumda Samsunlu aile çaresiz durumdaSamsun'da kaza! Samsun'da kaza!İSVİÇRE'NİN UTANÇ BELGESİ: VERDİNGKİNDER ve HEIDI İSVİÇRE'NİN UTANÇ BELGESİ: VERDİNGKİNDER ve HEIDISamsun'da torbacı karı-koca gözaltında Samsun'da torbacı karı-koca gözaltındaSamsun'da kapıcılardan örnek davranış Samsun'da kapıcılardan örnek davranışSamsunlulara uyarı! Son 10 gün Samsunlulara uyarı! Son 10 gün
SIRADAKİ HABER