HaberlerAdanaLimonda yüksek verimli çeşit

Limonda yüksek verimli çeşit - Adana Haberleri

İspanya'da geliştirilen 'Andes' türü limon çeşidi Adanalı çiftçilere tanıtıldı.

+
-
Limonda yüksek verimli çeşit

Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda çiftçinin katıldığı toplantıda, 'Andes' türü limon çeşidinin avantajları anlatıldı.
Ürünün Türkiye'deki resmi lisanslı dağıtımını gerçekleştiren firmanın temsilcisi Carlos Tornero, bu ürünün ikinci yaşından itibaren gözlemlenen verimliliğine dikkati çekerek, 'Andes çeşidi mükemmel yüksek verimlilik sağlayan ve büyük ticari ilgi uyandıran bir çeşit konumundadır. Hasat tarihleri Eureka türüne benzerdir. Ancak, daha büyük meyve oluşumu göstermekte ve dolayısıyla ticari olarak pazar içinde daha cazip olup, sezon başında erkenci olarak sarartmaya alınabilir' dedi.
Tornero, Andes çeşidinin erken verime yatma, yüksek üretkenlik sayesinde ve arklı makas dönemleriyle ulusal pazarda ve ihracatta çok ciddi satış imkanları sunduğunu belirerek, 'Bu özellikleri sayesinde, yapılmış olan yatırımın üreticiye kısa dönemde geri dönüşü karlı bir üretim aracı olanağı sunar' diye konuştu.
Carlos Tornero, sunumunun ardından katılımcıların sorularını da yanıtladı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Başkan Tuna 'Türkiye'de 320 bin aile geçimini zeytincilikten sağlıyor'EKONOMİ
Başkan Tuna; 'Türkiye'de 320 bin aile geçimini zeytincilikten sağlıyor'
Koronavirüs Çin ekonomisi vurduEKONOMİ
Koronavirüs Çin ekonomisi vurdu
TEMSA'da sevindiren gelişmeEKONOMİ
TEMSA'da sevindiren gelişme
Borsa güne düşüşle başladıEKONOMİ
Borsa güne düşüşle başladı

EN ÇOK OKUNANLAR

Profesyonel liglerin en golcüsü Bahattin Köse Profesyonel liglerin en golcüsü Bahattin Köse18 Şubat Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 18 Şubat Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıYargıtay'dan kamu çalışanları için emsal karar Yargıtay'dan kamu çalışanları için emsal karar18-25 Şubat Samsun'un etkinlik programı 18-25 Şubat Samsun'un etkinlik programı18 Şubat Salı Samsun hava durumu 18 Şubat Salı Samsun hava durumuSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?18 Şubat Salı Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 18 Şubat Salı Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?18 Şubat Salı Samsun'da namaz saatleri 18 Şubat Salı Samsun'da namaz saatleriSinoplu sporcudan büyük başarı Sinoplu sporcudan büyük başarıAv. Tufan Akcagöz'ün kaleminden...PAZARA AKŞAM ÇIKIN Av. Tufan Akcagöz'ün kaleminden...PAZARA AKŞAM ÇIKIN
SIRADAKİ HABER